ЦАХАЛ відновлює бойові дії проти ХАМАСу "на повну силу" — Міноборони Ізраїлю

ЦАХАЛ відновлює бойові дії проти ХАМАСу "на повну силу" — Міноборони Ізраїлю

ЦАХАЛ відновлює бойові дії проти ХАМАСу "на повну силу" — Міноборони Ізраїлю
Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант. Фото: Getty Images

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант сьогодні другого грудня заявив, що Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) повертається до ведення бойових дій "на повну силу" після того, як ХАМАС порушив угоду про припинення вогню.

Його цитує The Times of Israel.

"Ми продовжуємо саме там, де зупинилися", — сказав Галлант.

Міністр також назвав результати відновлення наступу ЦАХАЛ "дуже вражаючими".

"Тисячі терористів знищено, десятки штабів (зазнали ударів — ред.), сотні терабайтів інформації в наших руках, сотні терористів схоплені та допитуються в Ізраїлі", — додав він.

Раніше сьогодні повідомлялось, що ізраїльську переговорну групу в Катарі відправили додому, оскільки переговори про продовження перемир'я зайшли в "глухий кут".

В Офісі прем'єр-міністра Ізраїлю зазначили, що ХАМАС не виконав своїх зобов'язань за угодою, яка включала звільнення всіх жінок і дітей, які були в списку, наданому угрупованню.

На момент зриву перемир'я в заручниках терористичних угруповань Гази залишалося 136 осіб — 114 чоловіків, 20 жінок і двоє дітей. Переважна більшість заручників, 125, є ізраїльтянами. Одинадцять є іноземними громадянами, зокрема вісім з Таїланду.

Що відомо про звільнення заручників у рамках угоди між Ізраїлем і ХАМАСом

Згідно з наявною угодою, угруповання, що базуються в Газі, повинні звільнити ізраїльських дітей і жінок, за винятком солдатів Армії оборони Ізраїлю, які перебувають на службі. Зокрема, заручниками в Газі залишаються дев'ять дітей, наймолодшому з них — 10 місяців, пише ізраїльське видання.

Між п'ятницею і понеділком, коли мало закінчитися початкове перемир'я, ХАМАС звільнив 50 ізраїльських заручників. Це 30 дітей і 20 ізраїльських жінок, 10 з яких були матерями звільнених дітей, викрадені ХАМАСом під час наступу 7 жовтня. ХАМАС також звільнив росіянина і 18 інших іноземців  — 17 тайців і філіппінця — в рамках окремої угоди, укладеної за посередництва Ірану.

У відповідь Ізраїль звільнив 150 жінок і неповнолітніх палестинців, які відбували покарання в ізраїльських в'язницях за злочини проти безпеки.

Початкова угода передбачала, що режим припинення вогню може бути продовжений ще на кілька днів. Загалом — до 10 днів, включно з першими чотирма, якщо ХАМАС звільнятиме щонайменше 10 додаткових заручників щодня, а Ізраїль звільнятиме більше ув'язнених із розрахунку три ув'язнених на кожного заручника.

Таким чином було погоджено дводенне продовження терміну. І після того, як у вівторок ХАМАС звільнив 10 ізраїльських заручників, очікувалось, що в межах дводенного продовження перемир’я Ізраїль звільнить 60 палестинських ув'язнених з органів безпеки. Йдеться про жінок і неповнолітніх.

На початок