Ізраїль звинуватив ХАМАС у порушенні перемир'я і відновив бойові дії у Газі

Ізраїль звинуватив ХАМАС у порушенні перемир'я і відновив бойові дії у Газі

Ізраїль, сектор Гази, авіаудар
Дим після повітряної атаки Ізраїлю на Сектор Гази, 11 листопада 2023 року, фото: AP

Армія Ізраїлю 1 грудня заявила про порушення ХАМАСом перемир'я і про відновлення бойових дій у Секторі Гази та проти бойовиків угруповання.

Про це йдеться у повідомленні ЦАХАЛ.

"ХАМАС порушив оперативну паузу і, крім того, обстріляв ізраїльську територію... Після первинного повідомлення про звуки сирен у кібуці Холіт було виявлено кілька запусків із Сектора Газа в бік ізраїльської території. ", — йдеться у повідомленні.

Після сирен, які пролунали в населених пунктах поблизу Гази, система протиповітряної оборони ЦАХАЛ успішно перехопила запуск із Гази, повідомили ізраїльські військові у Твіттері.

У відповідь на обстріли ізраїльські війська вирішили відновити бойові дії на території Сектору Гази та проти ХАМАСу.

Згодом у ЦАХАЛі заявили, що ізраїльські винищувачі вже завдають ударів по терористичних цілях бойовиків у секторі Гази.

Раніше стало відомо, що Ізраїль і ХАМАС продовжили режим припинення вогню в Секторі Гази ще на один день.

Що відомо про звільнення заручників у рамках угоди між Ізраїлем і ХАМАСом

Згідно з наявною угодою, угруповання, що базуються в Газі, повинні звільнити ізраїльських дітей і жінок, за винятком солдатів Армії оборони Ізраїлю, які перебувають на службі. Зокрема, заручниками в Газі залишаються дев'ять дітей, наймолодшому з них — 10 місяців, пише ізраїльське видання.

Між п'ятницею і понеділком, коли мало закінчитися початкове перемир'я, ХАМАС звільнив 50 ізраїльських заручників. Це 30 дітей і 20 ізраїльських жінок, 10 з яких були матерями звільнених дітей, викрадені ХАМАСом під час наступу 7 жовтня. ХАМАС також звільнив росіянина і 18 інших іноземців  — 17 тайців і філіппінця — в рамках окремої угоди, укладеної за посередництва Ірану.

У відповідь Ізраїль звільнив 150 жінок і неповнолітніх палестинців, які відбували покарання в ізраїльських в'язницях за злочини проти безпеки.

Початкова угода передбачала, що режим припинення вогню може бути продовжений ще на кілька днів. Загалом — до 10 днів, включно з першими чотирма, якщо ХАМАС звільнятиме щонайменше 10 додаткових заручників щодня, а Ізраїль звільнятиме більше ув'язнених із розрахунку три ув'язнених на кожного заручника.

Таким чином було погоджено дводенне продовження терміну. І після того, як у вівторок ХАМАС звільнив 10 ізраїльських заручників, очікується, що ще 10 будуть звільнені 29 листопада. Очікується, що в рамках дводенного продовження перемир’я Ізраїль звільнить 60 палестинських ув'язнених з органів безпеки. Йдеться про жінок і неповнолітніх.

На початок