У Британії завершили навчання українські офіцери-психологи

У Британії завершили навчання українські офіцери-психологи

У Британії завершили навчання українські офіцери-психологи
У Британії завершили навчання українські офіцери-психологи. Фото: Генштаб ЗСУ

У межах операції "ІНТЕРФЛЕКС" на території Великої Британії вперше успішно завершили навчання офіцери-психологи та психологині.

Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України.

Пілотний курс груп контролю бойового стресу тривав п’ять тижнів.

"Українські військові на передовій стикаються з надважкими психологічними навантаженнями і стресами. Смерті, поранення, втрати побратимів та посестер, важкі обстріли – це ті реалії, які мусять бачити та переживати наші воїни на лінії фронту. Тому спільними зусиллями української і британської сторони був розроблений і запроваджений курс, покликаний підготувати професіоналів, що допомагатимуть солдатам долати бойовий стрес", — зазначили у Генштабі.

Курс складався із теоретичної та практичної двотижневої фази, в межах яких психологи тісно працюють із військовими ЗСУ. Також британські інструктори пояснили українцям, як ефективно працювати з військовими з психотравмами, як їх психологічно відновлювати та реабілітувати, а також як надавати першу психологічну допомогу.

"Окрім того, це унікальна можливість обміну досвідом: українці розповідають британцям про реалії нашої війни, а британці, своєю чергою, діляться досвідом роботи з ветеранами, які пройшли бойові дії та зазнавали посттравматичних стресових розладів, але за інших обставин", — додали у Генштабі.

За результатами пілотного курсу сторони узгодили упродовж наступного року підготувати за цією програмою більше сотні офіцерів психологів з бойових підрозділів.

Раніше повідомлялось, що станом на 21 листопада 2023 року інтенсивну підготовку в навчально-тренувальних центрах 32 країн-партнерів завершили понад 100 тисяч бійців ЗСУ.

На початок