В Ужгороді відкрили новий реабілітаційний центр для людей з інвалідністю та ветеранів

В Ужгороді відкрили новий реабілітаційний центр для людей з інвалідністю та ветеранів

Новий реабілітаційний центр для людей з інвалідністю та ветеранів імені Олега Кравця відкрили в Ужгороді. Тут зможуть проходити реабілітацію люди з інвалідністю та ветерани війни після поранень або із посттравматичним стресовим розладом.

Про це розповів керівник спортивно-реабілітаційного центру Віктор Петров. Також він зазначив, що центр немає державного фінансування, а будівництво відбувається за кошти донатів та меценатів.

Реабілітаційний центр для людей з інвалідністю та ветеранів війни імені Олега Кравця. Одним із майбутніх пацієнтів буде Олег Лопмард. Він пересувається на кріслі колісному з 2014 року. Чоловік каже: про відкриття реабілітаційного центру йому розповіла сестра. "Я вже радий, що відрили. Є тут певні станки. Кожна травма індивідуальна і реабілітація різна. Якщо будеш хотіти, то навіть ці шведські стінки, ставиш коліно і можеш стояти, присідати. Тут зал. Нема таких закладів в місті. А якщо є щось більше для спорту, то воно не пристосоване для візочників. Та завжди сходинки. Є у нас спортзали, але вони не пристосовані для людей з інвалідністю", — розповів чоловік.

Реабілітаційний центр для людей з інвалідністю та ветеранів війни відкрили в день народження полеглого військовослужбовця Олега Кравця. Про це розповіла сестра загиблого та медична директорка реабілітаційного центру Оксана Стинич-Кравець.

В Ужгороді відкрили новий реабілітаційний центр для людей з інвалідністю та ветеранів
Фото: Суспільне Ужгород/Діана Шух

У реабілітаційному центрі свої послуги надаватимуть 20 спеціалістів різних профілів. "Ми плануємо працювати з військовими. Здебільшого це не одна проблема, а їх є декілька. Це може бути ортопедична, неврологічна, психологічні розлади, на кшталт ПТСР-синдрому", — каже жінка.

Центр немає державного фінансування. Кошти на його будівництво та ремонт отримують із донатів та благодійних організацій. У 2020 році подальшу реконструкцію підтримало Посольство США в Україні. За словами Віктора Петрова, близько 50 пацієнтів вже з 4 грудня готові розпочати реабілітацію. Фінансувати пакет послуг для пацієнтів будуть партнери з Франції та Румунії, а також Національна служба здоров'я України.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок