"Покажіть нам бюджет": у Черкасах під міськрадою люди вкотре просили гроші на ЗСУ

"Покажіть нам бюджет": у Черкасах під міськрадою люди вкотре просили гроші на ЗСУ

Доповнено
гроші на ЗСУ, черкаси акція
Акція під стінами міськради в Черкасах 2 грудня 2023 року. Фото: Суспільне Черкаси / Анна Іщенко

У Черкасах біля стін міської ради 2 грудня містяни вкотре зібралися на акцію "Гроші на ЗСУ", що стала щосуботньою. Вони принесли плакати з написами "Зміни потрібні зараз", "Ні корупції", "Гроші на ЗСУ" тощо.

На площі зібралися понад пів сотні людей, повідомила кореспондентка Суспільного Анна Іщенко з місця події.

Першим до мікрофона підійшов один з організаторів акції черкасець Артем Ківак. Він повідомив, що містяни мають підтримувати тих, хто захищає їх і продовжувати збиратися на подібні акції:

"Нам повідомляють, що щось робиться, а на ділі — нічого немає, тому ми маємо продовжувати приходити сюди. Ми не маємо права не приходити сюди як би ми не втомилися, тому що хлопцям, які нас захищають, важче і ми маємо їх підтримувати. Існують певні маніпуляції з приводу причетності нас до будь-яких політичних сил, тому ми вирішили, що сьогодні виступів жодних депутатів не буде".

Активісти висловили бажання, аби бюджет, який ухвалюватиме міська рада, попередньо оприлюднили, аби люди могли висловити свою думку і її врахували депутати.

"Сесію міськради зібрали не там, де вона відбувається зазвичай, а в 306 кабінеті, де мало місця і куди обмежений вхід активістам. Я вважаю що це маніпуляції. На сесії вони спрямували 120 мільйонів на харчування дітей — це нормально, так, але чому на ЗСУ лише 32 мільйони?", — розповів Артем Ківак.

Акція "Гроші на ЗСУ" в Черкасах 2 грудня
Активіст з Черкас Іван Подолян. Фото: Суспільне Черкаси / Анна Іщенко

"Гроші на ЗСУ"
Акція під міськрадою 2 грудня 2023 року. Фото: Суспільне Черкаси / Анна Іщенко

Черкасець Микола Калашніков вважає, що рішення про забезпечення дітей гарячим харчуванням маніпулятивне:

"Я вважаю, що це рішення вони ухвалили, аби замилити нам очі. Наші діти якось же жили без цього харчування? А от наші захисники можуть не вижити без нашої допомоги. Я знаю, що нині на передку вкрай потрібні і автомобілі, і дрони, і все те, що можна закупляти із міського бюджету. Це інформація з авдіївського напрямку, де служить моя сестра".

Додав, можливо активісти звертатимуться до органів центральної влади.

Акція гроші на ЗСУ
Фото: Суспільне Черкаси / Анна Іщенко

Черкасець Іван Подолян зауважив, що своїми мітингами люди нагадують, хто є влада в цьому місті:

"Те, що нас не бояться — це не правда. Вони б тоді не ховалися від нас в маленьких аудиторіях та не відступали. Наголошу — ми не проти влади, ми — нагадування владі про правильний шлях та правильні рішення. Ми маємо продовжувати свою роботу — виборювати допомогу нашим військовим для нашої перемоги".

Акція "Гроші на ЗСУ" в Черкасах 2 грудня
Фото: Суспільне Черкаси

Черкаська підприємиця Марина Калашник також взяла слово:

"Я візьму слово, навіть якщо потім жартуватимуть — вона читала свій спіч з телефону. Я б також порадила читати свої спічі, щоб потім не виходило, що ми, черкасці, не громада. Моя головна думка — вони (депутати - ред.) тримають нас за дурнів. Кожного разу після сесії/комісії вони пишуть довгі пости про те, що вони спрямували гроші на те, що просили у них люди. Але вони не спрямовують гроші туди, куди просимо їх ми, тому що про це просили не люди? Памʼятаєте? Ми ж навіть не громада. А знаєте чому їм краще розподілити гроші на асфальтування, харчування? Тому що там легше вкрасти!".

"Покажіть нам бюджет": у Черкасах під міськрадою люди вкотре просили гроші на ЗСУ
Фото: Суспільне Черкаси / Анна Іщенко

Що відомо про акцію "Гроші на ЗСУ" на Черкащині

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок