У Черкасах школярів молодших класів харчуватимуть коштом міста

У Черкасах школярів молодших класів харчуватимуть коштом міста

депутати черкаси
Позачергова сесія Черкаської міської ради 30 листопада 2023 року . Фото: Суспільне Черкаси

Черкаські депутати 30 листопада на позачерговій сесії підтримали зміни до програми шкільного харчування. Пропозицію, аби обіди для учнів молодших класів були безоплатні на розгляд винесла кураторка освітньої галузі, заступниця міського голови Анастасія Чубіна.

Анастасія Чубіна запропонувала з 2024 року повернути безоплатне харчування для всіх учнів 1-4 класів.

"Ця програма діяла з 2015 року. Пауза була виключно цього року. Протягом року і на адресу закладів освіти, і черкаської міської ради надходили численні звернення про повернення не тільки для категорійних дітей, а для всіх учнів 1-4 класів. Прошу дане рішення підтримати. Функція забезпечення гарячого збалансованого харчування повністю покладається на місцеві ради. Коли ми говоримо про харчування, яке діти приносять з собою в боксах, зрозуміло, це не те харчування, яке має бути", — сказала Чубіна.

За перше півріччя нинішнього навчального року, за словами Анастасії Чубіної, за міський кошт харчувалися пʼять тисяч 600 дітей. Витрати склали 45 мільйонів гривень. Наступного року, за словами посадовиці, необхідно буде закласти 120 мільйонів, аби гарячі обіди отримували всі учні молодших класів.

Депутат Черкаської міськради Роман Діскант вважає, що харчувати варто лише категорійних дітей:

"Не всі діти їдять. Я б все-таки робив для категорійних, а також ті діти, які будуть їсти. Якщо ні – ми не зможемо далі. Скільки використано в цьому році грошей на харчування? Близько 45 мільйонів. Якщо ми проголосуємо програму – це буде 10 200 дітей. Відтак якість харчування без підвищення ціни буде погіршуватися. Та ціна, яка була у 2022 році, зараз це вже інше".

За словами директорки однієї зі шкіл Тетяни Скорик, проведені дослідження показали, що 90% школярів мають захворювання та повинні отримувати гаряче харчування:

"Не всі категорійні діти мають довідку. Багато батьків ці довідки оформляють місяцями. Діти, які фактично є категорійними, не можуть безплатно харчуватися. Ми маємо медичні дослідження здоров’я дітей. Фактично 90% дітей – це хворі діти. І вони мають отримувати гаряче харчування".

Щодо тих дітей, які не їдять шкільної їжі, то, зі слів Анастасії Чубіної, від харчування можна відмовитися:

"Навіть, якщо ми голосуємо за цю програму, ці гарячі обіди здійснюється виключено за заявами батьків. І в нас буде все одно відсоток батьків, які від цього гарячого харчування відмовляться".

"За" шкільне харчування проголосували 25 депутатів, троє – утрималися.

У Черкасах школярів молодших класів харчуватимуть коштом міста — депутати вирішили
Фото: Суспільне Черкаси

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок