У Дарницькому районі Києва безпритульних тварин вакцинували від сказу

У Дарницькому районі Києва безпритульних тварин вакцинували від сказу

У Дарницькому районі Києва провели виїзну вакцинацію безпритульних тварин від сказу
Виїзна вакцинація тварин, Київ, 1 грудня 2023 р. Фото: Центр захисту тварин/Facebook

У межах профілактики захворювання на сказ у Дарницькому районі Києва провели виїзну вакцинацію безпритульних тварин.

Про це повідомляє "Центр захисту тварин" у Facebook.

Щеплення безпритульних котів і собак провели співробітники служби "Зоодопомога" комунального підприємства "Київська міська лікарня ветеринарної медицини" спільно з Об'єднанням ветеринарної медицини м. Києва.

У "Центрі захисту тварин" пообіцяли, що імунізація домашніх улюбленців і вуличних тварин без господарів відбуватиметься в усіх районах міста.

Про старт профілактики сказу у Дарницькому районі оголосили у жовтні. Власників чотирилапих улюбленців запрошували прийти на безкоштовну вакцинацію за адресою: вулиця Вірменська, 29.

Для запису на вакцинацію домашніх та безпритульних тварин на сайті КП "Київська міська лікарня ветеринарної медицини" створили "гарячі лінії": +38 044 366 69 99 +38 073 045 54 91.

Ветеринари наголошують, що таке щеплення для тварин має повторюватися щорічно.

Що відомо про випадки сказу у тварин у Києві та області

Киянку разом з донькою покусав домашній кіт: у нього виявили сказ. Згодом тварина померла, щеплення від цієї хвороби вона не мала. Через цей випадок у Солом'янському районі столиці, де й виявили сказ у тварини, запровадили карантин.

На початку лютого у Києві підтвердили випадок сказу в кішки, яку киянка підібрала на вулиці в Боярці й прихистила у своїй квартирі. Згодом у Боярці від сказу загинула дика лисиця.

На початку квітня у кількох населених пунктах Броварського району на Київщині ввели карантин через сказ у кошеняти.

У селі Мирівка на Київщині запровадили карантин через виявлений сказ у тварини. Епізоотичним вогнищем визначили село Мирівка з прилеглими до нього угіддями, пасовищами, польовими та лісовими масивами в радіусі 10 км.

У селі Путрівка, що поблизу Василькова на Київщині, виявили хворого на сказ собаку. Діагноз підтвердився лабораторно. Через це у 10-кілометровій зоні навколо населеного пункту запроваджували карантин.

На початок