"По ній було видно, що її дуже часто били": на Запоріжжі знущалися з кішки та знімали на відео для соцмереж

"По ній було видно, що її дуже часто били": на Запоріжжі знущалися з кішки та знімали на відео для соцмереж

У Вільнянську Запорізької області двоє дітей та 24-річний хлопець знущалися з кішки та фільмували це для соціальних мереж. Відео знущань побачила та оприлюднила на своїй сторінці зоозахисниця Олена Соломяна. Наразі для чотирилапої знайшли нову родину. Справою щодо жорстокого поводження з тваринами займається поліція.

Зооволонтерка Олена Соломяна розповіла, що на відео, на якому діти та дорослий хлопець знущаються з кішки, в соціальних мережах натрапила випадково. Його розмістила в себе на сторінці в Instagram, аби знайти тих, хто присутній на цих кадрах, та притягнути до відповідальності:

котик
Олена Соломяна, зооволонтерка. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Молодь підключилася, почали скидувати мені фото, відео, їхніх сторінок, телефони. Мені з поліції самі зателефонували, побачили мій пост, і попросили, які є дані. Я все передала. Ввечері вони виїхали, і мені зателефонували з поліції: “Зможете забрати кота, якщо будемо вилучати?” Я погодилась".

Кішку передали на перетримку й почали шукати їй нову родину. Новою власницею чотирилапої стала Катерина Мирниця. Жінка не змогла залишитися осторонь, коли побачила відео:

котик
Катерина Мирниця, нова власниця кішки. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Я в соцмережах побачила оце відео. Думаю, треба щось робити, треба волонтерів, бо волонтери вони сила, вони знають що робити. Я знаю, що робити. Треба годувати добре, купати, звозити до ветеринара і все. І буде вона жити чудово, все з нею буде добре. Я можу забезпечити це".

За словами зооволонтерки Єлизавети Філаретової, тварина була дуже налякана:

котик
Єлизавета Філаретова, зооволонтерка. Фото: Суспільне Запоріжжя
"По ній було видно, що її дуже часто били. Бо я хотіла тільки її погладити, підняла руку, щоб до неї доторкнутися, а вона вже прям, я не знаю, як це описати, бо це кошмар якийсь".

Згодом з’ясувалося, що в цієї родини ще є домашні тварини. Віддати зооволонтерам сім’я погодилася ще двох кішок та двох кошенят, каже Олена Соломяна:

"По ній було видно, що її дуже часто били": на Запоріжжі знущалися над кішкою та знімали на відео для соцмереж
Зооволонтери передають кушку новій власниці. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Ми спілкувалися з ними, з дітьми. І з цими двома хлопцями, каяття в них немає, вони сміються, вони не розуміють. Ніхто за цими котами не жалкував, спокійно віддали їх".

Олена розповідає, частину тварин родина віддала безперешкодно, а на пропозицію віддати інших — спочатку відмовилися:

"По ній було видно, що її дуже часто били": на Запоріжжі знущалися над кішкою та знімали на відео для соцмереж
Зооволонтерка Олена Соломяна тримає на руках кішку. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Господарка будинку пішла нам назустріч. Вона віддала нам двох кошенят і двох котів дорослих. Ми знали, в них залишалися ще щур і дві папуги. Потім вона відмовилася нам віддавати, казала, що подумає, що кошти за них платила. Ми вирішили з дівчатами з зоозахисту знову поїхати до них, вона пішла на контакт".

Нині справою щодо жорстокого поводження з тваринами вже займається поліція. За словами речниці Нацполіції в Запорізькій області Анни Ткаченко, правоохоронці провели перевірку і встановили місце події та осіб, які фігурують у відеозаписі:

котик
Анна Ткаченко, речниця Нацполіції в Запорізькій області. Фото: ЗОВА
"Ними виявилися жителі Запорізького району 6, 15 та 24 років. Відносно двох матерів правоохоронці склали адміністративні матеріали за ознаками вчинення правопорушення, передбаченого ч. 184 “Невиконання батьками, або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей” КУпАП. За жорстоке поводження з тваринами — це стаття 89 КУпАП відносно старшого правопорушника поліцейські склали адміністративний протокол”.

За словами волонтерів, у родини залишається ще три коти, яких господарка пообіцяли зловити і віддати.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок