На Київщині працюватимуть 36 резиденцій Святого Миколая — КОВА

На Київщині працюватимуть 36 резиденцій Святого Миколая — КОВА

Цього року різдвяно-новорічні свята українці відзначають за Новоюліанським календарем. Святковий період почався 18 листопада на Романа та закінчиться на Водохреща — 6 січня. На Київщині до Дня Святого Миколая, який припадає на 6 грудня, підготували низку заходів.

Про це повідомила пресслужба Київської обласної військової адміністрації із посиланням на директорку Департаменту культури та туризму Анну Куценко.

За її словами, до свята Миколая Київська область підготувала низку заходів у закладах культури на різні смаки. Зокрема, у громадах діятимуть 36 резиденцій Святого Миколая, здебільшого розміщені на базі закладів культури: у бібліотеках, будинках культури. Також працюватимуть виїзні резиденції з адресним врученням подарунків для близько 10 тисяч дітей області.

Зазначається, що у 33 громадах цього року резиденції не діятимуть, але там запланована низка тематичних заходів для дітей. Зокрема, встановлення та прикрашання святкових ялинок.

У КОВА поінформували, що на святкові заходи не витрачатимуться кошти з місцевого бюджету. Ялинки встановлюватимуть винятково за кошти меценатів та інших донорів і партнерів, а прикрашатимуть минулорічними іграшками.

"Попри все, наші діти повинні відчувати дух різдвяних свят. Продовжуємо тримати стрій і дарувати дітям гарний настрій, відволікаючи хоч на мить від реалій війни",— каже Куценко.

Директорка Департаменту також зазначила, що спільно з обласними музейними закладами започатковано серію навчальних семінарів. Там розповідатимуть про те, як святкувати традиційне Різдво. З графіком можна ознайомитися на порталі "Мандруй Київщиною" або прочитати інформацію на Facebook на сторінці Департаменту.

Що відомо про різдвяно-новорічні заходи у Києві та області

13 листопада у Броварах стартувала щорічна акція "Фабрика Святого Миколая". Це – благодійний проєкт, покликаний зібрати подарунки для дітей із соціально незахищених сімей напередодні Різдва і новорічних свят. Триватиме збір до 4 грудня.

21 листопада у центрі Києва запрацювала Новорічна поштова резиденція від "Укрпошти", де прийматимуть листи від дітей і дорослих до Святого Миколая. Вікових обмежень для участі у листуванні немає. Вартість листа, відповідно до стандартних тарифів, 12 гривень.

27 листопада у Бучі на Київській площі почали встановлювати головну новорічну ялинку громади. Роботи фінансуються коштом благодійників. Засвітити ялинку планують у День Святого Миколая 6 грудня.

У Києві не буде великих ярмарок та святкувань на Різдво та Новий Рік. Але головну ялинку країни встановлять на Софійській площі. Як і минулого року, її встановлять та прикрасять за кошти меценатів, а також обмежено використовуватимуть електроенергію.

На початок