Блокада польсько-українського кордону загрожує німецькому автопрому

Блокада польсько-українського кордону загрожує німецькому автопрому

ЗМІ
Пункт пропуску "Шегині-Медика"
. Пункт пропуску "Шегині-Медика" під час страйку польських перевізників. Фото: Суспільне Львів

Через протести польських перевізників на кордоні в Україні застрягли тисячі вантажівок продуктів, призначених для ЄС. Ця блокада особливо загрожує автомобільній промисловості Німеччини.

Про це пише Bild.

Як кажуть у галузевих колах, постраждають цілі ланцюжки постачання, наприклад, електричних кабелів.

Автомобільна галузь вже мала серйозні проблеми на початку загарбницької війни Росії проти України. Багато постачальників виробляють свої кабельні джгути в Україні. Раптове вузьке місце навіть змусило виробників автомобілів припинити виробництво.

"Через блокаду компаніям автомобільної промисловості важко постачати своїм клієнтам у Німеччині та інших країнах ЄС компоненти вчасно", — сказали виданню в українському МЗС.

У міністерстві також зазначили, що блокада прикордонних переходів "зачіпає майже всі групи товарів, у тому числі паливо, яке є життєво необхідним для захисту нашої країни від російської агресії".

Серйозне звинувачення, тому що польські далекобійники запевняли, що завжди пропускатимуть військовий транспорт, зазначає Bild.

Водночас зазначається, що дефіциту в харчовому секторі поки що нема.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорохуськ" та "Рава-Руська-Хребене".

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, аби повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Протестувальники заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестують на пункті пропуску "Шегині-Медика".

Перша заступниця голови комітету Верховної ради з питань транспорту та інфраструктури Юлія Клименко розповіла, що польські перевізники, які блокують пункти пропуску на кордоні, мають п'ять основних вимог і українська сторона може виконати деякі з цих вимог, а саме доступ до системи "Шлях" і повернення порожніх європейських вантажівок без черги.

На початок