Платіжки від "колишніх". Чому жителям Рівненщини нараховують борги за газ

Платіжки від "колишніх". Чому жителям Рівненщини нараховують борги за газ

Важливо
Платіжки від "колишніх". Чому жителям Рівненщини нараховують борги за газ Суспільне Рівне

Споживачам "Рівнегаз Збуту" приходять платіжки з боргом, якого там не було раніше. Газопостачальник твердить, що він робить перерахунок за надані в попередні роки послуги з врахуванням "температурних коефіцієнтів". Тим часом люди, котрі не розуміють, за що їм нарахували борг, планують звертатися до суду.

Історія як приклад

У липневій платіжці боргу ще не було, а в серпневій від "Рівнегаз Збуту" – з'явився перерахунок у розмірі 574 гривні, – каже житель Оженина Андрй Мирончук. З початку серпня в Україні дозволили змінювати постачальника газу і пан Андрій цією можливістю скористався. Він вважає, що через це йому й нарахували борг.

"Чи це є помилка їхніх юристів, фірми "Рівнегаз Збут", чи це є їхнє свідоме шахрайство? Вони виставляють мені рахунок з 1 грудня 2015 по 30 вересня 2018, коли юридично вони можуть (навіть якщо вважати, що цей рахунок є законний), лише за 2018 рік. Вважаю, що це незаконно. Будемо звертатися мабуть до юристів і вирішувати це питання в судовому порядку", – розповів Андрій Мирончук.

Що каже постачальник

У роз'ясненні від постачальника вказано, що газовий лічильник пана Андрія не вимірює тиск і температуру. Тож чоловіку перерахували різницю втрат підприємства від стискання газу, як це передбачено законом про ринок газу. В інформаційному запиті до "Рівнегаз Збуту" Суспільне просило повідомити, чи не помилково нарахований борг і чи пов'язано це зі зміною постачальника.

У відповіді йдеться: "Рівнегаз Збут" є розпорядником інформації стосовно умов постачання товарів, послуг та цін на них. Лише цю інформацію товариство зобов'язане надавати за запитами на отримання публічної інформації. Як визначено законом України "Про ринок природного газу" та правилами, усім споживачам природного газу гарантовано право вільного вибору постачальника. Варто зазначити, що на споживача також покладений обов'язок по здійсненню повного і остаточного розрахунку з попереднім постачальником".

Пояснення експертки

Споживачі, які змінюють постачальника, зараз масово звертаються зі скаргами, – каже координаторка громадянської мережі "ОПОРА" Тетяна Бойко. Температурний коефіцієнт заднім числом, твердить вона, нараховує не лише "Рівнегаз Збут", а й аналогічні підприємства в інших областях. Їх нібито змушують це робити газорозподільчі підприємства. У деяких платіжках борг сягає шести тисяч гривень.

"Ми підготували і сьогодні опублікували зразки претензій до "Газ Збуту", також зразки звернень до НКРЕ КПНаціональна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) — незалежний державний колегіальний орган, метою діяльності якого є державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб’єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Утворений Президентом України 27 серпня 2014 року.. Будемо також готувати документи в суд. Це порушення елементарних правил ринку. Сподіваюся, регулятор на це відреагує. І впевнена, що однозначно відреагує суд", – каже Тетяна Бойко.

Що робити

Тим, хто налаштований оскаржувати зайві суми у платіжках, Тетяна Бойко радить спершу сплатити ту суму боргу, до якої в споживача немає претензій. Потім звернутися до колишнього постачальника за роз'ясненнями.

Після їх отримання – написати претензію до облгазу і облгаззбуту з вимогою усунути порушення. Паралельно підготувати скаргу до Нацкомісії держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Бланки документів опубліковані на сайті консультаційного центру "ГазПравда".

Автор: Володимир Струс

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди