"Я буду вас захищати": у Полтаві попрощалися із старшим солдатом Олександром Рубаном

"Я буду вас захищати": у Полтаві попрощалися із старшим солдатом Олександром Рубаном

Доповнено

У Полтаві 1 грудня влаштували прощання із загиблим на війні Олександром Рубаном. Він захищав Україну від повномасштабного російського вторгнення.

Чин відспівування розпочали близько 10:00 у Свято-Успенському соборі ПЦУ. Віддати шану воїнові прийшли, зокрема, рідні, друзі та побратими. Про це з місця прощання повідомила кореспондентка Суспільного.

"Він ухвалив рішення і пішов добровольцем. Він сказав: "Я буду вас усіх захищати: і людей, і нашу батьківщину". Любив тварин, він любив родичів, дітей своїх, матір. Він всіх людей любив. Він був такий спокійний, тихенький", ― розповіла Суспільному родичка загиблого Вікторія Литвин.

Олександр Рубан із Полтави загинув на війні з РФ
Портрет Олександра Рубана. Фото: Суспільне Полтава

36-річний старший солдат Олександр Рубан проживав та працював у Полтаві. Мобілізували його 15 березня 2022-го року до 71-ї окремої єгерської бригади десантно-штурмових військ. Чоловік служив на посаді санітарного інструктора медичного пункту загону спецпризначення. Про це Суспільному повідомив офіцер відділу призову Полтавського міського терцентру комплектування та соцпідтримки Роман Калина.

За його словами, загинув захисник від поранень, які були несумісні з життям. Їх отримав 19 листопада 2023-го року поблизу села Новопрокопівка Запорізької області.

1 грудня 2023-го року у Полтаві попрощалися із загиблим на війні Олександром Рубаном
Близькі під час прощання з Олександром Рубаном. Фото: Суспільне Полтава

До служби у війську чоловік працював на місцевій молочній фабриці, розповів його колега Олексій Даниленко:

"Це колега, добросовісний, працьовитий. Чесний і справжній патріот своєї батьківщини. Тільки на таких, як він тримається наша держава".

Родичка загиблого Вікторія Литвин Суспільному розповіла:

"Двічі приїжджав (у відпустку ― ред.). Приходив до бабусі, до нас приходив. Він не хвалився. Спокійний, сором’язливий. Він не дуже нам розповідав. Мама мені подзвонила і сказала, що Саша загинув. Ми навіть не думали, що він буде таким героєм. Таким, як усі наші хлопці-захисники".

За її словами, у бійця лишилися, зокрема, мама та двоє дітей. Поховали Олександра Рубана на Затуринському кладовищі.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок