Захистимо житло військових: під КМДА на мітинг зібралися інвестори "Київміськбуду"

Захистимо житло військових: під КМДА на мітинг зібралися інвестори "Київміськбуду"

акція протесту під КМДА
Інвестори "Київміськбуду" зібралися на мітинг під стінами КМДА. Київ, 30 листопада 2023р. Фото: Анна Самара/Суспільне

У Києві під стінами КМДА сьогодні, 30 листопада відбувся мітинг інвесторів холдингової компанії "Київміськбуд" під гаслом "Захистимо житло військових". Зібралися близько 500 людей, які вклалися в будівництво, а їхні оселі так і не добудували.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Анна Самара.

Учасники акції кажуть, що на своє житло очікують близько 40 тисяч інвесторів, адже в Києві зупинили будівництво 22 житлових комплексів. Чимало з тих, хто досі не дочекався завершення будівництва, родини військовослужбовців.

під КМДА на мітинг зібралися інвестори "Київміськбуду"
Інвестори "Київміськбуду" зібралися на мітинг під стінами КМДА. Київ, 30 листопада 2023р. Фото: Анна Самара/Суспільне

Серед таких — сім'я військового Максима Бойка, який нині боронить країну від російської армії. Його дружина Юлія розповіла, що вони з чоловіком у 2017 році повністю оплатили будівництво квартири у житловому комплексі від "Укрбуду". Утім у 2019 році роботи на більшості будівельних майданчиках цієї компанії були зупинені, а президент Володимир Зеленський заявив, що "Київміськбуд" добудує всі об'єкти "Укрбуду".

"Президент нам пообіцяв добудувати, але по сей день нічого не будується. "Київміськбуд" на чолі з Ігорем Кушніром каже, що грошей немає, куди вони ділися — незрозуміло. Тому зараз ми вимагаємо зняття керівного складу "Київміськбуду" і добудови, якихось дій від влади, дофінансування чи, можливо, ще рішення знайти, щоб квартири всі добудувалися, всі житлові комплекси", — сказала Юлія Бойко.

Під КМДА на мітинг зібралися інвестори "Київміськбуду"
Інвестори "Київміськбуду" зібралися на мітинг під стінами КМДА. Київ, 30 листопада 2023р. Фото: Анна Самара/Суспільне

Також серед учасників акції Юлія Білоброва. Вони з чоловіком сім років збирали гроші, щоб вкласти їх у будівництво житла у комплексі "Медовий-2". Заселитися в нову квартиру мали ще у 2021 році. За словами жінки, з 2019-го року з трьох будинків комплексу, які мали звести, повністю добудували лише один.

"І все зупинилося ще до війни. Пояснення — спочатку заважав COVID-19, зараз заважає війна. Є ще третє пояснення — немає грошей. Для компанії, яка працює 65 років на ринку, в яку вливалися більшість грошей від середнього населення? Нам обіцяють — чекайте, коли закінчиться війна, коли гроші будуть нести інші інвестори. Сюди ніхто гроші не несе. Ми маємо надію, що хтось за це візьметься і хтось буде контролювати", — зазначає Юлія Білоброва.

Що кажуть у КМДА

Жоден з інвесторів не залишиться без житла і це питання буде вирішуватися на засіданні Київради, повідомив київський міський голова Віталій Кличко. За його словами, пандемія коронавірусу і російська військова агресія — головні причини, чому "Київміськбуд" призупинив будівництво об'єктів.

За його словами, результати аудиту компанії заслухають на найближчому засіданні Київради.

Під КМДА на мітинг зібралися інвестори "Київміськбуду"
Міський голова Віталій Кличко розповідає журналістам, як влада вирішуватиме проблему з недобудованим житлом. Київ, 30 листопада 2023р. Фото: Анна Самара/Суспільне

"Ми вже підготували кроки, що від нас чекають всі інвестори, щоб вирішити цю проблему. Я можу запевнити, всі ці речі, які ми підготували, на наступній сесії озвучимо. У нас напрацюваний шлях, як цю проблему вирішити прозоро, зрозуміло. Буде повний контроль над кожною копійкою, щоб відновити будівництво на цих об'єктах, які на сьогоднішній день заморожені", — наголосив Кличко.

Також протягом двох тижнів пропонується створити тимчасовий дорадчий орган, до складу якого мають увійти ініціативні групи інвесторів.

"Буде проведено позачергові збори акціонерів, на якому питання керівних органів буде розглядатися. Це має бути в цьому році", — повідомив своєю чергою заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Владислав Андронов.

Що відомо про перевірку діяльності компанії "Київміськбуд"

ПрАТ "ХК "Київміськбуд" – найбільший забудовник столиці, його основний акціонер – територіальна громада Києва в особі Департаменту комунальної власності КМДА з часткою 80%. З 2012 року головою правління і президентом компанії є Ігор Кушнір.

19 травня видання Bihus.info опублікувало матеріали розслідування, в якому стверджується, що землю "Київміськбуду" у Козині, на якій раніше була база відпочинку, забудували розкішними котеджами родичі та оточення президента холдингу Ігоря Кушніра.

Київська міська рада на засіданні 25 травня проголосувала за створення тимчасової комісії для перевірки компанії "Київміськбуд".

У липні журналісти Bihus.Info оприлюднили матеріали розслідування про віллу дружини Кушніра у Франції за 20 мільйонів євро і про те, як подружжя Кушнірів здійснило сходження на Еверест. За даними видання Bihus.Info, для виїзду з України під час воєнного стану Ігор Кушнір має довідку про інвалідність.

Тоді пресслужба Кушніра відреагувала на публікацію журналістів. Там зазначили, що Кушнір має онкологічне захворювання і справді час від часу лікується за кордоном.

Київський міський голова Віталій Кличко повідомив, що діяльність забудовника ПрАТ "Київміськбуд" перевірять аудитори. На час перевірок керівник компанії Ігор Кушнір відсторонений від виконання обовʼязків.

У липні з обшуками до "Київміськбуду" прийшли правоохоронці. Як повідомили, у рамках розслідування справи про розтрату бюджетних коштів під час закупівлі квартир в Києві. Також слідчі завітали з обшуками додому до посадовців, які можуть бути причетні до зловживань. За даними слідства, посадовці організували схему привласнення коштів зі столичного бюджету, які виділялися на фінансування Програми "Економічного та соціального розвитку міста Києва 2021-2023". Рішення суду щодо цієї справи ще немає.

Посадовці Києва обіцяють викупити житло у "Київміськбуду" для пільговиків, які перебувають у черзі. І у такий спосіб поліпшити фінансове становище найбільшого забудовника столиці. Труднощі компанія переживає через кризу в економіці, а не через зловживання керівництва підприємства, повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

На початок