На Буковині зросла захворюваність на грип та Covid-19: можуть вводити карантинні обмеження

На Буковині зросла захворюваність на грип та Covid-19: можуть вводити карантинні обмеження

Оновлено
На Буковині зросла захворюваність на грип та Covid-19: можуть вводити карантинні обмеження
Суспільне Чернівці

У Чернівецькій області перевищено епідпоріг захворюваності на COVID-19 та грип. Через це можуть вводити протиепідемічні обмеження.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" сказав головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

За його словами, показники захворюваності перевищені у трьох областях країни. Крім Чернівецької, йдеться про Житомирську та Тернопільську області.

"Там уже показники вищі, аніж стандартні до цього періоду. Тобто ці регіони вже можуть вводити певні обмежувальні протиепідемічні заходи", — сказав головний санітарний лікар.

Карантинних обмежень в усій Чернівецькій області запроваджувати не будуть, оскільки для цього немає підстав. Про це в коментарі Суспільному сказала головна санітарна лікарка області Наталія Гопко. За її словами, в області перевищено епідемічний поріг на 25%, що відповідає середньому рівню інтенсивності процесу з респіраторних захворювань.

"Обмежувальні заходи локально застосовували й раніше впродовж всього епідемічного сезону. Це робиться там, де це необхідно в будь-який період часу. Наприклад, коли захворює якась кількість дітей у закладі освіти чи класі, рішенням керівника закладу відбувається переведення класу на дистанційну форму навчання. Таким чином хвороба не поширюється", — каже Гопко.

За її словами, у холодну пору щороку фіксують зростання випадків респіраторних захворювань.

"За показниками госпіталізацій відхилень немає, як і немає відхилень за показниками захворюваності загалом. Є незначне коливання. Три тижні тому ми фіксували незначне зниження рівня захворюваності, а останні три тижні спостерігаємо несуттєве зростання", — каже Гопко.

Кузін каже, в Україні зараз циркулюють 14 штамів COVID-19. За тиждень в середньому госпіталізують орієнтовно 4200 пацієнтів. Захворюваність за попередній тиждень зросла на 20%, зокрема серед дітей.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок