В Україні з'явиться регіональна мережа центрів психічного здоров'я — Ляшко

В Україні з'явиться регіональна мережа центрів психічного здоров'я — Ляшко

Віктор Ляшко
Міністр охорони здоров 'я Віктор Ляшко. Фото: Telegram/Олена Зеленська

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що наразі відомство опрацьовує забезпечення доступності психіатричної допомоги на амбулаторному рівні у 2024 році. Для цього вже ведеться робота з розбудови регіональної мережі центрів психічного здоров’я.

Про це Віктор Ляшко розповів під час 8-го засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги людям, які постраждали внаслідок збройної агресії РФ.

"Ми для себе поставили індикатор — 157 кластерних лікарень, в яких повинні зʼявитися центри ментального здоровʼя з мобільними мультидисциплінарними командами, до складу яких входитиме і психолог, і психіатр. Ми зробимо окремий пакет в Програмі медичних гарантій, переформатувавши наявний пакет щодо послуг мобільних мультидисциплінарних команд. І ці послуги будуть оплачуватися Національною службою здоровʼя за Програмою медичних гарантій", — пояснив Ляшко.

За словами очільника МОЗ, серед пріоритетів на наступний рік також:

  • збільшення кількості навчених лікарів та медичних сестер/братів за курсом "Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP";
  • інтеграція психосоціальної допомоги на всі рівні медичної допомоги;
  • створення амбулаторної психіатричної допомоги та збільшення доступності послуги для населення;
  • збільшення кількості мобільних мультидисциплінарних команд;
  • створення спеціальних хабів з психореабілітації населення.

До того ж МОЗ планує провести перезавантаження монопрофільних спеціалізованих медзакладів стаціонарної психіатричної допомоги. Тут мають бути докорінно змінені підходи до лікування пацієнтів та забезпечені умови для належного комфорту перебування пацієнта в закладі.

Раніше у МОЗ повідомляли, що Україна готується розпочати реформи національної медичної системи у 2024 році для кращої відповідності європейським стандартам. Серед планів реформування, МОЗ хоче покращити інформаційні системи охорони здоров’я, затвердити національний план дій щодо подолання біологічних, хімічних та екологічних загроз, а також розпочати реалізацію національного плану дій щодо стійкості до антибіотиків.

На початок