У селищі Опішня на Полтавщині завершили ремонт інфекційного відділення: що зробили

У селищі Опішня на Полтавщині завершили ремонт інфекційного відділення: що зробили

На Полтавщині в інфекційному відділенні, що в селищі Опішня, завершили ремонт, який тривав пів року. На роботи спрямували 13 мільйонів гривень із бюджету Опішнянської громади.

Про це Суспільному розповів голова громади Микола Різник.

"У нас є холодильник для зберігання чистих поживних середовищ. Ми беремо мазки на кишкову групу, беремо і сіємо. Промивні води або кишкові випорожнення, сіємо на поживні середовища і поміщаємо їх у термостат", — говорить інфекціоністка Зіньківської міської центральної лікарні Інна Чуб.

Коли почали ремонт інфекційного відділення в Опішні

Ремонтувати інфекційне відділення почали у березні 2023-го, а закінчили восени, каже лікарка. Перших пацієнтів на стаціонар прийняли вже наприкінці вересня. Відділення розраховане на 15 людей – десятьох дорослих та п’ятьох дітей.

У селищі Опішня на Полтавщині завершили ремонт інфекційного відділення
Пацієнтка інфекційного відділення Анастасія Большакова з дитиною. Суспільне Полтава

"Лягли з бронхітом ми з малою, з Аделею. Автоматично потім же підхопив бронхіт і малий. Лежимо ми тут вже другий тиждень. Сьогодні нам з хлопчиком Денисом відмінили антибіотик. Адельку ще колють. Брали кров у мене із вени і з пальчика, у них – із пальчика, брали сечу", — каже пацієнтка інфекційного відділення Анастасія Большакова.

25-річна Анастасія Большакова у відділенні в Опішні лікується вдруге.

"Лежала з COVID, це було близько року тому. Умови, звичайно, покращились набагато, що ремонт, що умови щодо гігієни. Зручно самій помитися, діток помити. Якщо минулого разу не хотіла лягати з тим ремонтом, то зараз приємно і з дітками лягати, комфортно. Гарний персонал", — розповідає пацієнтка інфекційного відділення Анастасія Большакова.

Скільки витратили грошей на ремонт інфекційного відділення

На ремонт інфекційного відділення спрямували більше 13 мільйонів гривень із бюджету Опішнянської громади, каже її голова Микола Різник.

У селищі Опішня завершили ремонт інфекційного відділення
Кабінет у інфекційному відділенні. Суспільне Полтава

"У вартість робіт входили внутрішні роботи, вентиляція, сантехніка, комунікації. І наша гордість – ліфт, який покращує доступність тому, що хірург у нас перебуває на другому поверсі. Тепер люди з інвалідністю чи з травмами можуть підійматися спокійно на другий поверх. Окрім того, спрямували 10 мільйонів гривень на утеплення фасаду базальтовою ватою. У це утеплення повністю входить все величезне приміщення більше трьох тисяч квадратів, куди входить і терапевтичне, і інфекційне відділення, і швидка допомога, і Центр первинної медико-санітарної допомоги",пояснює голова Опішнянської громади Микола Різник.

Які можливості інфекційного відділення в Опішні

У відділенні працює 14 медичних працівників. У ньому є дев’ять палат, в тому числі й ізолятор, у кожній з них туалет та гігієнічний душ, також два санпропускники, ординаторська, маніпуляційна та кімната для роздачі їжі.

Відремонтоване відділення лікарні
Палата у інфекційному віддвленні. Суспільне Полтава

"Усе як має бути: для кожної нозології свій ящик і свій посуд. Це для хворих пацієнтів із вірусним гепатитом, це для пацієнтів із кишковими інфекціями, а це для пацієнтів із вірусними інфекціями, а це чистий посуд. Так само у нас кожна раковина для кожної нозології своя. І так само кожен ящик", — говорить інфекціоністка Зіньківської міської центральної лікарні Інна Чуб.

За її словами, доки ремонтували це відділення, пацієнтів із інфекційними патологіями лікували у спеціально пристосованому приміщенні на базі денного стаціонару.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок