25 водіїв готові евакуюватись з польського кордону — Деркач

25 водіїв готові евакуюватись з польського кордону — Деркач

Ексклюзивно
 Сергій Деркач
Заступник міністра інфраструктури України Сергій Деркач. Фото: НАЗК

Заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач поінформував, що 25 водіїв, які знаходяться на заблокованих пунктах пропуску з боку Польщі висловили бажання евакуюватись.

Про це Сергій Деркач сказав у коментарі Суспільному.

"Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури наразі збирає та верифікує інформацію для евакуації водіїв, заблокованих з польського боку кордону. Наразі таке бажання висловили 25 водіїв", — сказав Деркач.

Водночас він наголосив на важливості врегулювання питання щодо повернення водіїв назад за своїми вантажівками до Польщі.

"Адже відповідно до умов виїзду військовозобовʼязаних водіїв, що виконують комерційні перевезення, водій може виїхати лише з вантажівкою. Міністерство наголошує, що умови для повернення за вантажівками будуть створені без виключення із системи "Шлях" та у співпраці із Державною прикордонною службою України", — сказав урядовець.

Один з водіїв, який наразі перебуває на пропускному пункті "Краковець — Корчова" у коментарі Суспільному сказав, що "ніхто не поїде, навіть якщо таке буде, ніхто таке рішення не прийме" (щодо евакуації — ред.).

"Вантаж не на машині, і не на фірмі, за вантаж відповідає водій. Якщо поїхав додому, приїхав назад, а машина пуста? А машина на мільйон доларів! І що тоді робити? Хто за це буде відповідати? Ну як це її лишити та поїхати додому?! Яка евакуація? Всі везуть вантаж! В одній машині буває до мільйона і за мільйон євро товару", — сказав чоловік.

Авторки: Юля Горичева, Ольга Волинець.

Раніше речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко поінформував, що блокування польськими перевізниками пропускних пунктів "Ягодин — Дорогуськ", "Краковець — Корчова", "Рава-Руська — Хребенне" та "Шегині — Медика" триває. За його словами, станом на ранок 28 листопада, на цих пунктах пропуску у чергах стоять 2700 вантажівок, які очікують на в'їзд в Україну.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорохуськ" та "Рава-Руська-Хребене".

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, аби повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Протестувальники заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестують на пункті пропуску "Шегині-Медика".

На початок