Запоріжгаз перейшов під управління Групи Нафтогаз

Запоріжгаз перейшов під управління Групи Нафтогаз

АТ "Запоріжгаз" перейшов під управління Нафтогаз
Газовий котел. Фото ілюстративне. Фото ілюстративне: УНІАН

АТ "Запоріжгаз" разом з АТ "Рівнегаз" та АТ "Чернівцігаз" перейшли під управління Групи Нафтогаз, тобто відтепер контролюються державою.

Про це повідомили в пресслужбі "Нафтогаз".

В повідомлені йдеться, що сукупно три новододані підприємства загалом обслуговують майже мільйон клієнтів.

"Особові рахунки, тарифи та реквізити на оплату послуг для споживачів з Рівненської, Запорізької та Чернівецької областей залишаються незмінними" , – запевняють в повідомлені.

АТ "Запоріжгаз" перейшов під управління Групи Нафтогаз
Газові компанії, що знаходяться у складі Групи "Нафтогаз". Фото: Пресслужба ПАТ "Нафтогаз"

Повернення газорозподільної інфраструктури під контроль держави є частиною реалізації реформи з деолігархізації України, розпочатої Президентом Володимиром Зеленським.

У Кабміні повідомили, що мета такого рішення в умовах війни – забезпечення національної та енергетичної безпеки.

"Завдання держави — забезпечити громадянам безперебійне газопостачання. До того ж процес повернення мереж в управління держави дає старт розв’язанню проблем, що виникли після приватизації облгазів, яка відбулася понад 10 років тому», — зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

АТ "Запоріжгаз" перейшов під управління Групи Нафтогаз
Міністр енергетики Герман Галущенко. Фото: Міністерство енергетки України

Що відомо про переходи облгазів під контроль держави

У травні 2022 року за клопотанням Державного бюро розслідувань суд передав в управління АРМА заарештовані приватні корпоративні права на 26 обласних і міських операторів газорозподільних систем. До 2022 року ці компанії контролювалися Дмитром Фірташем і займали практично монопольне становище на цьому ринку, повідомляє "Економічна правда". Причина арешту – 1,5 млрд грн несплати за користування мережами.

Підставою для такого вироку стало розслідування ДБР. У результаті було викрило масштабну схему безоплатної передачі Міністерством енергетики та вугільної промисловості України газорозподільних систем у користування приватним операторам.

  • "Нафтогаз України" у вересні 2022 року зареєстрував ТОВ "Газорозподільні мережі України", основним видом діяльності якого зазначено розподіл газу через місцеві трубопроводи.
  • Кабмін постановою від 25 листопада 2022 року передав "Газмережам" в експлуатацію державні газорозподільні мережі.
  • До кінця року "Нафтогаз" планує замінити керівництво на всіх облгазах РГК, заявляв голова «Нафтогазу» Олексій Чернишов у коментарі Forbes.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок