Адвокат Олексія Кисельова готує касаційну скаргу на вирок окупаційного суду — невістка політвʼязня

Адвокат Олексія Кисельова готує касаційну скаргу на вирок окупаційного суду — невістка політвʼязня

Ексклюзивно
Олексій Кисельов, політвʼязень Кисельов
Олексій Кисельов. Фото: krymsos.com

Адвокат викраденого в окупованому Генічеську екскомандира розвідувального корабля ВМС України "Славутич" Олексія Кисельова, якого засудили до 8,5 років позбавлення волі, готує касаційну скаргу на вирок окупаційного Джанкойського районного суду.

Про це невістка політвʼязня Марія Мельникова розповіла в коментарі Суспільному Крим.

"Щодо його самопочуття, то я сказати не можу, бо його етапування тривало цілий місяць, і ми взагалі не знали, де він знаходиться і що з ним. Після того, як він вже потрапив до Володимирського централу, він зміг відправити нам лист по "Зонателеком". Звичайно, що в тому листі він написав, що все добре і там його і проводжали, і зустрічали, і всі привітні. Але знову ж таки, це було відправлено по системі росіян, яку очевидно вони читають і звичайно, що людина не може написати насправді все, як є", — наголосила вона.

Також невістка Кисельова наголосила, що від політвʼязня отримали лише два листи.

"Перший він написав про те, що прибув до Володимирського централу. Другий лист отримали трохи згодом, де він розповідав, що його перевели до камери на чотирьох. Спочатку він приїхав і його тримали в одиночній камері. Подавали запити до ФСВП, нам відповіли про те, що увʼязнений може отримати впродовж року одну посилку, одну бандероль. Проте може отримувати листи й надсилати в необмеженій кількості.

Що відомо про Олексія Кисельова

  • 22 липня 2022 року російські силовики затримали його в окупованому Генічеську, а після цього вивезли до Криму та помістили в СІЗО.
  • Кисельова звинуватили в участі в "батальйоні імені Номана Челебіджихана" – частина 2 статті 208 КК Росії. Це формування у Росії вважається терористичною організацією. Російська прокуратура вимагала 10 років ув'язнення для нього. Також українця звинувачують, що він брав участь у морській блокаді Криму.
  • Засновник батальйону імені Номана Челебіджихана Ленур Іслямов заперечує, що Олексій Кисельов причетний до нього.
  • Кисельов розповідав про тортури у Генічеську. Його били й катували протягом 5 днів, вимагаючи, щоб він зізнався на камеру, ніби є керівником партизанського руху.
  • 27 жовтня 2022 року колишній капітан ВМС оголосив голодування через відсутність медогляду протягом двох місяців, незважаючи на запити затриманого на обстеження лікарем. Це порушує щонайменше шість міжнародних договорів.
  • 17 лютого 2023 року окупаційний суд у Джанкої засудив Кисельова до 8,5 років ув'язнення в колонії суворого режиму.
  • 22 серпня окупаційний Апеляційний суд в Криму залишив в силі вирок. Захист планує оскаржити рішення в касаційній інстанції.
  • 24 жовтня чоловіка етапували до "Владимирського централу", де найсуворіші умови утримання.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок