В Одесі будинок, що частково обвалився, хочуть демонтувати

В Одесі будинок, що частково обвалився, хочуть демонтувати

В Одесі будинок, що частково обвалився, хочуть демонтувати
Будинок на вулиці Базарній в Одесі, частина якого обвалилася. Фото: Суспільне Одеса

В Одесі будинок на Базарній, що частково обвалився, хочуть позбавити статусу пам'ятки архітектури, аби демонтувати.

Про це 28 листопада на брифінгу у пресцентрі "Одесит" повідомив заступник міського голови та директор департаменту земельних ресурсів Олександр Філатов.

За його словами, наразі профільний департамент культури Одеської міськради співпрацює з міністерством культури, аби зняти будинок з реєстру пам'яток архітектури. Це дозволить відселити жителів та демонтувати споруду:

"Якщо говорити про будинок, він достатньо давно був визнаний аварійним. Є відповідні висновки та дослідження з цього приводу. Є питання в тому, що він є пам'яткою. А з пам'ятками у нас, з точки зору законодавства, не все просто".

Також Олександр Філатов зазначив, що п'ять сімей терміново відселятимуть. Для цього наразі підшукують житловий фонд по інших районах міста, однак не всі мешканці будинку готові змінювати місце проживання.

Що відомо про будинок

  • Будинок перебуває в аварійному стані вже 30 років. Також споруду пошкодило вибуховою хвилею під час однієї з атак РФ по Одесі.
  • 27 серпня там обвалилася стіна. На той час у споруді залишався ще один шматок стіни, який міг обвалитися.
  • У вересні Департамент міського господарства Одеської міськради оголосив пошук інвесторів для виконання капітально-відновлювальних робіт цьому будинку.
  • 27 листопада частина будинку на Базарній обвалилась. Що розповіли мешканці будинку — дивіться у сюжеті Суспільного за посиланням.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок