Суд у справі авіакатастрофи з курсантами: чому відклали засідання 28 листопада

Суд у справі авіакатастрофи з курсантами: чому відклали засідання 28 листопада

У Полтаві 28 листопада 2023-го року відклали суд про падіння "Ан-26" із курсантами
Фото із судового засідання у Полтаві 28 листопада 2023-го року. Фото: Суспільне Полтава

У Полтаві відклали підготовче засідання у справі про падіння літака з курсантами та офіцерами, яке сталося на Харківщині 2020-го року. Про це клопотала захисниця одного з обвинувачених.

Що було на засіданні суду 28 листопада

Засідання у справі про падіння літака було призначене на 28 листопада у Київському районному суді Полтави. З’явилися, зокрема, захисники деяких обвинувачених, а ще частина учасників була присутня за допомогою засобів відеозв’язку. Про це з місця події повідомила кореспондентка Суспільного.

Суд у справі авіакатастрофи "Ан-26" у Полтаві знову відклали
Колегія суддів у справі щодо авіакатастрофи. Фото: Суспільне Полтава

Захисники обвинуваченого В’ячеслава Глазунова Олександр Мунька та Марина Юр’єва просили визнати причину його неявки у суд поважною. Зокрема, про це подали клопотання.

"Ми цим клопотанням інформуємо суд про те, що на даний час Глазунов виконує бойові завдання з 14 жовтня. Він виконує обов’язки у Харківській області. Технічної можливості забезпечити його участь у судовому засіданні чи в режимі відеоконференції, чи з використанням власних технічних засобів можливості немає, оскільки він постійно перебуває на бойових завданнях", ― розповів адвокат Олександр Мунька.

Справа щодо авіакатастрофи з курсантами у Чугуєві: чому у Полтаві відклали суд 28 листопада 2023
Фото з місця авіакатастрофи. Державне бюро розслідувань

Окрім клопотання, надали довідку від командира військової частини, що В’ячеслав Глазунов не може вийти на зв’язок для участі в засіданні, бо виконує бойові завдання з 14 жовтня до особливого розпорядження і перебуває у постійній бойовій готовності. Про це розповіла захисниця обвинуваченого Марина Юр’єва. Також надала судові написане підзахисним клопотання.

"Глазунов, враховуючи те, що він у друге судове засідання не зміг з’явитися, але розуміючи складність справи, просить розглянути клопотання, які подані учасниками даного провадження, без його участі", ― розповіла Марина Юр’єва.

У Полтаві адвокатка одного з обвинувачених у справі падіння літака в Чугуєві просила відкласти суд
Захисниця обвинуваченого Глазунова Марина Юр’єва. Фото: Суспільне Полтава

Представник потерпілих Віталій Погосян на засіданні повідомив:

"Якщо немає зв’язку, і він (обвинувачений Глазунов ― ред.) не може брати участь, це може призвести до затягування судового засідання. Треба думати і про потерпілих у тому числі. Тому що ми дуже довго не можемо навіть розпочати цей судовий розгляд".

Адвокатка іншого обвинуваченого Сергія Дроздова Марина Мкртичева надала клопотання про те, щоб засідання відкласти. Це пов’язано з її хворобою та неможливістю брати участь у розгляді. Судді це клопотання задовольнили. Наступне засідання призначили на 12 грудня.

Що відомо про авіакатастрофу на Харківщині, у якій загинули курсанти та офіцери

Авіакатастрофа сталася 25 вересня 2020-го року біля міста Чугуїв Харківської області. Під час падіння військового літака "Ан-26" загинули 26 людей: 19 курсантів Харківського університету Повітряних сил та сім офіцерів, члени екіпажу. Основною причиною падіння визнали дозвіл керівництва на польоти конвеєрним способом, повідомляли в ДБР. Серед загиблих був один курсант із Полтавщини ― це 21-річний Андрій Роспотнюк. Його поховали у Миргороді.

Суд у Полтаві щодо авіакатастрофи, у якій загинув Андрій Роспотнюк, відклали
Могила загиблого курсанта Андрія Роспотнюка у Миргороді. Фото: Суспільне Полтава

У справі — шестеро обвинувачених. Це екскомандувач Повітряних сил Сергій Дроздов, колишній виконувач обов’язків начальника університету Повітряних сил Олександр Турінський, колишній командир військової частини В'ячеслав Глазунов та його ексзаступники Олександр Вовк і Роман Куценко, а ще ― екскерівник управління польотами на аеродромі Олександр Жук.

Матеріали кримінального провадження мали розглядати на Харківщині, але на початку повномасштабної війни передали у Полтаву. Справу розслідують за двома статтями Кримінального кодексу ― це "Недбале ставлення до військової служби" та "Порушення правил польотів або підготовки до них, а також порушення правил експлуатації літальних апаратів, що спричинило катастрофу або інші тяжкі наслідки". Найбільша санкція – до 15 років позбавлення воліПозбавлення волі – кримінальне покарання в Україні, яке полягає в ізоляції засудженого від суспільства та поміщенні його до кримінально-виконавчої установи.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок