"Чекаємо інтенсивні снігопади". На Франківщині 24 екіпажі дорожників готові розчищати шляхи

"Чекаємо інтенсивні снігопади". На Франківщині 24 екіпажі дорожників готові розчищати шляхи

"Чекаємо інтенсивні снігопади". На Франківщині 24 екіпажі дорожників готові розчищати шляхи
Фото: сторінка у facebook Служби відновлення та розвитку інфраструктури в Івано-Франківській області

На Івано-Франківщині дорожники готуються до снігопадів. Розчищати дороги готові 24 екіпажі.

Про це Суспільному повідомив керівник Служби відновлення та розвитку інфраструктури в області Василь Буджак.

"Ми вже цієї ночі чекаємо на інтенсивні снігопади. До нас іде циклон із заходу і накриє всю область великим снігом. Наразі до роботи готові 24 екіпажі. Також ще на чергуванні перебуває декілька одиниць техніки, щоб ми, як тільки буде снігопад, могли забезпечувати проїзд усіх видів транспорту", — каже Василь Буджак.

З його слів, якщо буде значний снігопад, доведеться зупиняти рух великогабаритного транспорту на окремих ділянках у гірській місцевості: на підйомах, спусках, перевалах.

"Відповідно, для цього в нас є координація дій як з поліцією, так і з надзвичайниками. Ми вже працюємо з початку листопада на перевалах. Маємо чотири перевальні ділянки у високогір'ї Карпат. Це — Вишківський перевал, Яблунівський, Кривопільський і ще один на межі Верховинського та Косівського районів. Там чергує техніка. Як тільки з'являються перші опади, це не обов'язково сніг, виникає ожеледиця і її треба ліквідовувати. Бригади працюють ще від початку листопада", — говорить Василь Буджак.

Керівник Служби відновлення та розвитку інфраструктури області каже, що дорожники не можуть одразу прибирати сніг, оскільки за стандартами та нормативами для цього відводиться певний час.

"Передбачено ліквідацію слизькості на дорогах і прибирання снігу від 6 до 48 годин, залежно від категорії дороги. І то тільки після припинення снігопаду. Відраховуємо шість годин після того, як припинив падати сніг", — розповідає Василь Буджак.

Франківські комунальники готуються до зими

Комунальники Івано-Франківської громади заготували приблизно 3 тис. тонн солі та 1 тис. тонн піскосуміші для посипання доріг та тротуарів. Підприємство "Муніципальна дорожня компанія" має десять автомобілів-солерозкидачів та вісім тракторів для прибирання тротуарів.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок