Прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо гендиректора медіахолдингу ТРК "Крим"

Прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо гендиректора медіахолдингу ТРК "Крим"

прокуратура АРК, прокуратура Криму
Ілюстративне фото. Прокуратура АРК

Прокуратура автономії скерувала до суду обвинувальний акт щодо генерального директора окупаційного медіахолдингу "Телерадіокомпанія Крим". До ТРК входить 16 проросійських ЗМІ.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури АР Крим та м. Севастополя.

Зазначається, що до медіахолдингу входять "найбільші "кремлівські рупори" тимчасово окупованого півострова: "Перший кримський", "Крим 24" та інші "медіа".

Правохоронці встановили, що на своїй посаді обвинувачений бере активну участь у проведенні політичних та інформаційних заходів задля підтримки збройної агресії РФ. Також він здійснює пропагандистську діяльність та просуває російські наративи, впливаючи у такий спосіб на свідомість мешканців окупованих територій.

"Журналіст" розповсюджує матеріали із закликами до насильницької зміни встановленого в Україні конституційного ладу та зміни меж її державного кордону. Загалом, чоловік почав працювати на ворога відразу після окупації півострова ЗС РФ. Він обіймав різні окупаційні посади: головного редактора телеканалу "Перший Кримський"; заступника міністра інформації і зв’язку Криму тощо", — йдеться у повідомленні прокуратури автономії.

Дії обвинувачуваного кваліфіковано як:

  • дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади (ч. 3 ст. 109 КК України);
  • посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 1 ст. 110 КК України);
  • колабораційна діяльність (ч. 6 ст. 111-1 КК України);
  • виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників (ч. 3 ст. 436-2 КК України).

Йому загрожує до 12 років позбавлення волі.

Правоохоронці не називають імені обвинуваченого, проте з відкритих джерел відомо, що йдеться про Вадима Первих.

Вадим Первих
Вадим Первих. Фото: crimea-radio.ru

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок