Зеленський: Наразі епіцентр циклону переміщується в північні області

Зеленський: Наразі епіцентр циклону переміщується в північні області

Зеленський: Наразі епіцентр циклону переміщується в північні області
Президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 2 жовтня, фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський заявив, що внаслідок негоди в Україні були знеструмлені майже 1 500 населених пунктів у 17 областях. Там усюди енергетики працюють над відновленням електропостачання.

Про це глава держави повідомив під час відеозвернення.

"Щойно буде можливо, кожне місто, кожне село отримає електрику. Наразі тільки з боку ДСНС працюють цілодобово сотні людей, сотні одиниць техніки. Допомагає Національна поліція, Національна гвардія, залучені комунальні служби", — зазначив Зеленський.

Президент висловив вдячність обласним і місцевим владам та тим, хто оперативно приєднався до допомоги людям та дає результат.

"У кожній громаді зараз важливо зробити максимум, щоб ми не втрачали життя через негоду. На жаль, є загиблі. Найбільше — в Одеській області, п'ять людей. Мої співчуття рідним та близьким. Щонайменше 19 осіб постраждали. Усім надано необхідну допомогу", — продовжив глава держави.

Зеленський підкреслив, що і на державному, і на регіональному рівнях оперативні штаби працюватимуть, поки не відновиться нормальна ситуація.

"Наразі епіцентр циклону переміщується в північні області — всюди готові допомагати", — попередив президент.

Глава держави отримав доповіді стосовно допомоги водіям на заблокованих дорогах і подякував волонтерам, які підтримують людей у громадах.

"Дуже важливо зараз подбати й про тих, хто живе на самоті, хто вже в літньому віці. Особливо я хочу сьогодні відзначити увесь колектив ДСНС України, Національної гвардії та Національної поліції. Хто цілодобово надає допомогу. Зокрема, надзвичайників Одеського регіону", — наголосив Зеленський.

Президент також поінформував, що провів підготовчу нараду щодо різних міжнародних заходів, які плануються найближчими тижнями та до кінця року.

"Чітко бачимо українську перспективу й те, що необхідно для досягнення наших цілей. Щодня працюємо з партнерами заради нових пакетів оборонної підтримки — підтримки для наших воїнів", — зауважив глава держави.

Окрім цього, Зеленський підписав черговий указ про відзначення українських солдатів та офіцерів нагородами — 115 військовослужбовців.

Президент додав, що загалом від 24 лютого вже відзначені державними нагородами 64 тисячі 258 воїнів Сил оборони та безпеки.

"Масова хоробрість, стійкість, спрямованість на те, щоб саме Україна здобувала переваги у цій війні. Дякую всім, хто б'ється заради України та українців. Дякую всім командирам, які дбають про життя солдатів! Дякую всім, хто зосереджений саме на тому, як зробити державу сильнішою. Наодинці цю битву не виграєш — тільки разом, усі, хто дбає одне про одного й Україну", — підсумував політик.

На початок