Грузія не пропускає 16 українців на свою територію. Це колишні в'язні, яких депортувала РФ

Грузія не пропускає 16 українців на свою територію. Це колишні в'язні, яких депортувала РФ

Грузія не пропускає 16 українців на свою територію. Це колишні в'язні, яких депортувала РФ
Пункт пропуску "Верхній Ларс" на російсько-грузинському кордоні. Фото: AP

На кордоні з Грузією в складних побутових умовах змушені ночувати 16 колишніх українських ув'язнених, яких російські війська депортували з України відбувати термін, що залишився. Грузія не пропускає їх, бо, як пояснює, чекає сигналу від посольства України.

Про це повідомили кореспондентці Суспільного, а також пише "Кавказ.Реалии" — проєкт "Радіо Свободи".

Українці намагаються потрапити до Грузії, у них є довідки про звільнення із в'язниці, але немає українських паспортів. Їм відмовляють у в'їзді в країну, повідомляє російське видання "Медіазона". Грузинські прикордонники пояснюють, що очікує відповіді від посольства України. Спершу ексв'язнів прибуло чотирнадцять, 27 листопада, за даними волонтерів, до кордону дісталися ще двоє чоловіків.

Речник МЗС Олег Ніколенко у коментарі Суспільному сказав, що Посольство України в Грузії займається цією ситуацією.

Люди ночують у господарських приміщеннях в підвалі на контрольно-пропускному пункті "Дар'ялі" з грузинського боку від КПП "Верхній Ларс" в Росії. Один із громадян України перебуває на КПП 18 діб, інші - "трохи менше", розповіли "Медіазоні" в організації Volunteers Tbilisi. У кімнатах дуже холодно, дехто з людей через це вже має кашель — розповіли кореспондентам Суспільного українці. У підвальних приміщеннях немає опалення, їх використовують як склад. Ці кімнати не призначені для перебування людей. Чоловіки знайшли обігрівач та гріють воду кип'ятильником.

"У таких умовах на найгірших «зонах» не сидів", — ділиться один із чоловіків про умови на КПП.

Речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко у коментарі Суспільному поінформував, що Посольство України в Грузії займається цією ситуацією.

Більше про депортацію в'язнів і те, як Грузія не пропускала українців на кордоні

У листопаді 2022 року правоохоронці виявили та передали пенітенціарній службі 166 ув'язнених херсонського слідчого ізолятора, яких випустили на волю російські військові під час відводу військ на лівий берег Дніпра.

12 років ув'язнення загрожує колишньому начальнику "Північної виправної колонії №90". Його звинувачують у порушенні законів та звичаїв війни, а саме депортацію понад 1700 людей.

Наприкінці серпня 2023 року Грузія відмовлялася впускати на свою територію шістьох українців, серед яких було 5 колишніх українських в'язнів, яких росіяни вивезли з окупованої Херсонщини. Українці тоді провели на Верхньому Ларсі 10 днів. Згодом їх впустили на територію Грузії.

11 жовтня інша група українців із 7 людей намагалися перетнути російсько-грузинський кордон. Їх також силоміць вивезли росіяни під час окупації Херсона. Спочатку грузинська сторона вимагала відповідь від МЗС України. Чоловіки понад два тижні жили у буферній зоні на кордоні. 25 жовтня Грузія дозволила українцям перетнути кордон.

На початок