ВАКС продовжив розгляд клопотання щодо арешту нардепа Сергія Лабазюка

ВАКС продовжив розгляд клопотання щодо арешту нардепа Сергія Лабазюка

Оновлюється
ВАКС продовжив розгляд клопотання щодо арешту нардепа Сергія Лабазюка
Продовження судового засідання щодо обрання запобіжного заходу нардепу Сергію Лабазюку. 27 листопада 2023 рік . Фото: Суспільне Новини

Вищий антикорупційний суд сьогодні, 27 листопада, продовжив розгляд клопотання щодо обрання запобіжного заходу нардепу Сергію Лабазюку у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави 100 мільйонів гривень.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільне Новини, яка перебуває у залі суду.

Перед засіданням, на якому розглядається обрання запобіжного заходу нардепу Лабазюку, у ВАКС розглядали клопотання щодо накладення арешту на усе майно родини Лабазюків, але там засідання перенесли.

На початку засідання з обрання запобіжного заходу адвокати нардепа зауважили те, що ризики, заявлені прокурором як такі, що свідчать про потребу в триманні Сергія Лабазюка під вартою, не існують. Зокрема, один із адвокатів сказав, що сьогодні Сергій Лабазюк прибув за викликом детектива до НАБУ на допит, що доводить – його підзахисний не збирається ухилятися від органів досудового слідства. Крім того, зі слів захисника, сто мільйонів застави, яку озвучує прокуратура, не відповідають кількості майна та рівню доходів Лабазюка.

Водночас, прокурор САП зазначила, що статки політика становлять понад 676 мільйонів гривень. Також вона зауважила, що будинок нардепа записаний на дружину, автомобілі — зареєстровані на фірму, що свідчить про те, що свої статки підозрюваний Лабазюк просто намагається приховувати, записуючи їх то на рідних, то на фірми.

Наразі у судовому засіданні зачитують матеріали справи, зокрема розшифровки розмов Лабазюка та директора його фірми "Ю Ар Ді Українські дороги" Дениса Назімова з міністром інфраструктури Олександром Кубраковим та головою держагенства відновлення Мустафою Найємом.

Оголосити рішення щодо запобіжного заходу нардепу Сергію Лабазюку суд знову не зміг. Після дослідження усіх матеріалів досудового слідства, поданих до суду прокурорами САП, яке сьогодні тривало понад 3,5 годин, слідчий суддя вийшов до нарадчої кімнати. Рішення він пообіцяв оголосити завтра, 28 листопада, о 8 годині ранку.

Прокурори САП і надалі наполягають на застосуванні до нардепа запобіжного заходу у вигляді арешту з можливістю внесення застави у 100 мільйонів гривень. Натомість адвокати Лабазюка вважають, що немає підстав тримати політика під вартою, а розмір застави у сумі 2 мільйонів гривень буде достатнім.

Перед початком судового засідання, Сергій Лабазюк у коментарі кореспондентці Суспільне сказав, що не визнає жодної своєї провини у тому, що йому сьогодні інкримінують.

"Я неправомірної вигоди нікому не пропонував. Оце ключове і крапка. Все, що відбувається зараз, у мене викликає дуже багато питань. Я в п’ятницю сказав те, що, вважаю, і друга сторона не очікувала. Я все в деталях розповів. Сьогодні продовжується процес. Сьогодні я також готовий до конструктиву, до повноцінного діалогу. І я, як ніхто, зацікавлений у тому, щоб була встановлена істина, щоб я зміг якнайшвидше відбілити репутацію своєї родини і свою особисто", — сказав нардеп.

Щодо запитання, хто за усім цим може стояти, то Сергій Лабазюк відповів, що поки цього не коментуватиме, адже кожне його слово зараз може бути використане проти нього.

"Мені важко зараз це коментувати і я не буду це коментувати. Тому що дії, механізм і процеси, які зараз проходять, вони насправді можуть бути направлені проти мене. Я емоційна людина і мені багато чого хочеться сказати, але з урахуванням порад моїх адвокатів, коментувати окремі тонкі моменти я краще зараз не буду. Можу лише сказати, що у цій справі є багато питань, але час все розставить на свої місця і крапка буде поставлена. Суспільство має розуміти, що відбувається", – сказав Лабазюк.

Щодо розмови з міністром Кубраковим чи з Мустафою Найємом після вручення підозри, то Сергій Лабазюк каже, що дуже хотів би з ними зараз поспілкуватися.

"Але, по-перше, мені заборонено з ними спілкуватися, а по-друге вони не проявляють ініціативи зі мною спілкуватися. І я єдине хочу підкреслити, що я і з одним, і другим спілкувався більше чотирьох-п'яти років, і спілкувався не як з посадовцями, а як з людьми, як з колегами, багато спілкувався. Що відбулося і для чого всі ці дії — час покаже", — зауважив в коментарі Суспільне Сергій Лабазюк.

Що відомо про справу нардепа Сергія Лабазюка

  • 24 листопада Вищий антикорупційний суд (ВАКС) розглянув клопотання про обрання запобіжного заходу директору компанії нардепа Лабазюка Денису Назімову. Йому призначили тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 12 мільйонів гривень. Щодо самого народепа Лабазюка, то розгляд клопотання прокурорів про його арешт із альтернативою внесення застави у сумі 100 мільйонів гривень, яке теж розглядалося сьогодні, перенесли на понеділок, 27 листопада.
  • Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрює нардепа Сергія Лабазюка у висловленні пропозиції надати хабаря топпосадовцям Олександру Кубракову і Мустафі Найєму. Йому оголосили підозру за ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.
На початок