Виготовив шахи з історичними постатями. Ювелір Август Вольський. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Виготовив шахи з історичними постатями. Ювелір Август Вольський. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Виготовив шахи з історичними постатями. Ювелір Август Вольський. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ Фото: Суспільне Поділля

Чотири кілограми срібла, майже два з половиною кілограми бурштину, горіхове дерево та 7 років життя знадобилися славутському ювеліру Августу Вольському для створення сувенірних шахів "Велич історії". Де фігури — історичні постаті: з одного боку князі Острозькі, з іншого — османи на чолі з султаном Сулейманом.

Срібні українці проти срібних османів на бурштиновій шахівниці. З боку українців — князі Острозькі: король — князь Василь-Костянтин, у ролі королеви його племінниця княжна Гальшка.

Король — князь Василь-Костянтин, у ролі королеви його племінниця княжна Гальшка. Фото: Суспільне ПоділляФото: Суспільне Поділля

Король — князь Василь-Костянтин, у ролі королеви його племінниця княжна Гальшка. Фото: Суспільне Поділля

З боку османів в іпостасі короля — султан Сулейман перший Пишний. Він увійшов в історію, як могутній правитель Османської імперії. Королева, його дружина Олександра Лісовська, або ж Гюррем Султан, Роксолана.

7 років життя знадобилися славутському ювеліру Августу Вольському для створення сувенірних шахів. Фото: Суспільне ПоділляФото: Суспільне Поділля

7 років життя знадобилися славутському ювеліру Августу Вольському для створення сувенірних шахів. Фото: Суспільне Поділля

Турецький султан та його оточення ювелір обрав для протистояння Острозьким князям на шахівниці, бо приблизно той самий період та – рівноцінні для історії постаті.

"Це ті постаті, які повинні бути увіковічені. Хотілося зробити коштовну річ, щоб тема відповідала вартості і якості", - вважає автор Август Вольський.

На 32 шахові фігури ювелір використав 4 кілограми срібла. Фото: Суспільне ПоділляФото: Суспільне Поділля

На 32 шахові фігури ювелір використав 4 кілограми срібла. Фото: Суспільне Поділля

На 32 шахові фігури ювелір використав 4 кілограми срібла. Скульптурки стоять на бурштинових підставках діаметром 4 з половиною сантиметри. Шахівниця 51 на 51 сантиметр, із бурштину різних відтінків. Камені Август Вольський замовляв у Рівному. Каже, що всі 70 сонячних каменів пройшли експертизу, про що автор має висновок державного гемологічного центру України.

Турецький султан та його оточення ювелір обрав для протистояння Острозьким. Фото: Суспільне Поділля

Турецький султан та його оточення ювелір обрав для протистояння Острозьким. Фото: Суспільне Поділля

Шахи складаються у дві шухляди інкрустованого бурштином, різьбленого дерев'яного столу. Ніжки столу — металеві, ручної ковки. Ювелір розповідає, що працював над комплектом 7 років і підрахував вартість виробу: "десь два мільйони".

Шахи складаються у дві шухляди інкрустованого бурштином. Фото: Суспільне ПоділляФото: Суспільне Поділля

Шахи складаються у дві шухляди інкрустованого бурштином. Фото: Суспільне Поділля

Зараз Август Вольський працює над деталями дукача — жіночої нашийної прикраси, всередині якої монета. Цього разу ювелір використає власноруч виготовлену копію срібної монети князя Острозького.

"Це вона є одна в Ермітажі в Петербурзі. Її знайшли в Києво-Печерській Лаврі під час розкопок. Це був такий скарб. Вона не має номіналу. Нею відзначалися меценати", - каже ювелір.

Читайте також

Фотографує дітей та родини. Ніна Свистуненко. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди