COVID-19: Британія відновлює випробування вакцини на людях

COVID-19: Британія відновлює випробування вакцини на людях

COVID-19: Британія відновлює випробування вакцини на людях
. AP

Випробування вакцини проти COVID-19, яку створюють шведсько-британська фармацевтична компанія AstraZeneca і Оксфордський університет, відновлюють після паузи, спричиненої повідомлення про можливий побічний ефект у волонтера у Великій Британії. Про це повідомляє офіційна сторінка компанії AstraZeneca.

У вівторок розробники вакцини повідомили, що клінічні випробування припинені через "потенційно незрозуміле захворювання", виявлене в одного з добровольців.

Однак тепер Оксфордський університет і AstraZeneca кажуть, що незалежні органи, що відповідають за безпеку дослідження, розглянули цей випадок і вирішили, що вакцинація волонтерів може бути продовжена.

"Під час подібних масштабних випробувань деякі учасники можуть захворіти - і кожен такий випадок необхідно ретельно оцінювати, щоб відстежити повне дотримання заходів безпеки, - сказано в повідомленні Оксфордського університету. - Незалежний процес оцінки завершено - і відповідно до рекомендацій незалежної комісії з безпеки і британського регулятора... випробування в Великобританії будуть продовжені".

Про те, чим саме захворів учасник дослідження, офіційно не повідомляється.

Однак за даними New York Times, у пацієнта був виявлений поперечний мієліт - досить рідкісне запальне захворювання спинного мозку, яке часто викликають вірусні інфекції. Раніше журналісти повідомляли з посиланням на лікарів, що цей учасник досліджень одужає.

Що відомо

  • Вакцина Оксфордського університету і AstraZeneca успішно пройшла дві стадії клінічних випробувань з трьох.
  • AstraZeneca обіцяє виробити близько трьох мільярдів доз своєї вакцини по всьому світу - це найбільш амбітний план серед усіх фармацевтичних компаній.
  • AstraZeneca сподівається, що вакцина може бути готова "до кінця цього року або на початок наступного". Однак Оксфордський університет не виключає, що препарат не буде використовуватися до 2022 року.

На початок