Випробування вакцини від COVID-19 припинили після появи симптомів у добровольця

Випробування вакцини від COVID-19 припинили після появи симптомів у добровольця

Випробування вакцини від COVID-19 припинили після появи симптомів у добровольця
. АР

Фармацевтична компанія AstraZeneca тимчасово припинила випробування вакцини від коронавірусу після того, як в одного з добровольців, який отримував препарат, з’явилися симптоми захворювання.

У компанії пояснили, що таке рішення є стандартним запобіжним засобом при випробуваннях вакцин, призначеним для того, щоб експериментальні вакцини не викликали серйозних побічних реакцій в учасників, повідомляє CNN.

"У рамках поточних рандомізованих контрольованих глобальних випробувань оксфордської вакцини проти коронавірусу наш стандартний процес огляду призвів до паузи у вакцинації, щоб ми могли проаналізувати дані щодо безпеки", – йдеться у заяві AstraZeneca.

У компанії додали, що до таких дій вдаються щоразу, коли під час випробувань у когось з учасників виявляють незрозуміле захворювання. Причини його виникнення розслідують, щоб забезпечити цілісність випробувань.

"У великих випробуваннях захворювання виникають випадково, але для ретельного дослідження цього необхідно провести незалежну перевірку. Ми працюємо над прискоренням перевірки окремої події, щоб звести до мінімуму будь-який можливий вплив на терміни випробування. Ми прагнемо забезпечити безпеку наших учасників. і найвищі стандарти у наших випробуваннях", – наголосили у компанії.

AstraZeneca тестує вакцину, яка дістала назву оксфордської через те, що її розробили спільно з Оксфордським університетом Великої Британії. Також у створенні вакцини брала участь низка інших країн.

Що відомо

  • Австралія планує забезпечити виробництво майже 85 мільйонів доз вакцини від коронавірусу, якщо два попередні випробування виявляться успішними.
  • Раніше у ВООЗ заявили, що масова вакцинація від СОVID-19 у світі стане можливою не раніше середини 2021 року.
  • Україна стала частиною міжнародної ініціативи COVAX, за якою зможе отримати 8 мільйонів доз вакцини від коронавірусу після її винаходу та ліцензування.
  • Європейська комісія підписала перший договорів на закупку вакцин від коронавірусу з компанією AstraZeneca. Усі країни-члени ЄС отримають 300 мільйонів доз.
  • Уряд Китаю схвалив клінічні випробування на людях нової вакцини від COVID-19, створеної з використанням клітин комах.
  • 27 липня американською компанія Moderna Inc заявила, що перейшла до фінальної фази випробувань експериментальної вакцини проти коронавірусу.
  • Раніше розроблена компанією Moderna вакцина від коронавірусу успішно пройшла першу стадію клінічних випробувань.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я розробляє рекомендації щодо категорій людей, які повинні будуть отримати вакцину від коронавірусу в першу чергу, щойно її винайдуть.
На початок