В Ірпені відбувся забіг в межах міжнародної акції "16 днів активізму проти насильства"

В Ірпені відбувся забіг в межах міжнародної акції "16 днів активізму проти насильства"

В Ірпені відбувся забіг в межах міжнародної акції "16 днів активізму проти насильства"
Фото: Анна Самара/Суспільне

В Ірпені Київської області сьогодні, 26 листопада, відбувся забіг "Acting for Survivors", приурочений до Міжнародної акції "16 днів активізму проти насильства". Мета заходу — прояв небайдужості до постраждалих, які пережили або й досі перебувають в стані насильства.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Анна Самара.

Участь в забігу взяли понад 1000 людей. Вони могли пробігти дистанції 200 м, 500 м, кілометр або 6 кілометрів.

Серед учасників Сергій Швець. Чоловік переїхав до Ірпеня з Херсона.

"Мені друг порадив прийняти участь. Ми так записалися і прийшли взяти участь всією сім'єю. Жінка буде бігти кілометр, а я шість", — сказав Суспільному перед забігом Сергій.
Забіг в Ірпені
Сергій Швець готується до забігу. Ірпінь, Київська обл., 26 листопада 2023р. Фото: Анна Самара/Суспільне

Долучився до акції і нацгвардієць-розвідник Володимир Товкис. Він розповів, що дістав поранення у 2019 році, в його голові металевий диск, рука погано працює. Брав участь в Іграх нескорених. Здобув кілька золотих медалей за веслування на тренажерах і стрільби з лука.

"Чесно кажучи, це один із перших моїх забігів. Раніше не вистачало часу на це. Зараз пробуєм, цікавимося. І для себе розвиток, і в цілому гарна ініціатива. Буду долати 1 км, те, що дозволяє мені здоров'я. Поранення було важке, бігати не можу", — розповів Володимир Товкис Суспільному.

Також серед учасників забігу урядовці, представники депутатського корпусу, керівники міжнародних організацій і дипломатичних представництв, громадські і культурні діячі.

Забіг в Ірпені
Ірпінський міський голова серед учасників забігу в межах акції "16 тижнів ативізму" . Київська обл, 26 листопада 2023р. Фото: Анна Самара/Суспільне
"В цьому забігу беруть участь поліцейські різних підрозділів і ті, хто безпосередньо реагує на виклики домашнього насильства, які надходять на лінію 102: це і патрульна поліція, і спеціалізовані поліцейські групи, які виїжджають виключно на ці виклики. Це дійсно той захід, який показує небайдужість, об'єднання", — наголосила на брифінгу перед забігом заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко.

За її словами, протягом 2023 року до Національної поліції надійшло 244 тисячі заяв і повідомлень про вчинення домашнього насильства. 77% — це звернення від жінок, 20% від чоловіків, решта від дітей.

Забіг в Ірпені
В забігу в межах акції "16 тижнів ативізму" проти насильства" брали участь цілими родинами. Ірпінь, Київська обл., 26 листопада 2023р. Фото: Анна Самара/Суспільне

Катерина Павліченко зазначила, що спостерігаються тенденції, що кривдниками стають люди, які зазнали травм внаслідок війни в зоні бойових дій.

"Травмуючи інших вони показують свою зраненість. І нам важливо розробити програму роботи з кривдниками. Зараз ця робота триває, зараз ми напрацьовуємо з фахівцями методики. І треба буде їх впродовж цього року масштабувати. Тому що якщо не працювати з кривдниками, це буде замкнене коло — ми будемо працювати з постраждалими від насилля, але не будемо працювати на превенцію, на запобігання", — сказала заступниця міністра внутрішніх справ.
Забіг в Ірпені
Учасники забігу брали з собою і домашніх улюбленців. Ірпінь, Київська обл., 26 листопада 2023р. Фото: Анна Самара/Суспільне

У Києві протягом 2023 року кількість звернень щодо фактів домашнього насильства збільшилась на 60%, повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда. Зокрема, за її словами, зросла кількість звернень щодо насильства проти чоловіків і які стосуюся кризових ситуацій, пов'язаних з війною.

"Люди, які були на першій лінії оборони, які були в окупації, знаходяться у важкому кризовому стані і це спонукає до збільшення домашнього насильства у тому числі і до батьків. На жаль, щодо чоловіків — це, як правило, чоловіки з інвалідністю, які є нерухомими, які внаслідок війни знову ж таки потерпають від насильства", — наголосила Марина Хонда.

За її словами, у Києві запустили проєкт підготовки родин, які очікують своїх рідних з передової.

"Ми розуміємо, що такі факти (насильства та агресивної поведінки після військової служби — ред.) можуть бути і вони вже є. Щоб родини розуміли, як вони повинні себе поводити і що вони можуть звертатися до спеціалізованих служб за допомогою, щоб убезпечити дітей, себе і близьких", — сказала Марина Хонда.

Забіг передбачав добровільний донат за участь. Всі зібрані кошти будуть спрямовані на благодійну допомогу для цивільних громадян, які постраждали внаслідок насильства.

Забіг в Ірпені
Учасники забігу в межах акції "16 тижнів ативізму проти насильства". Ірпінь, Київська обл., 26 листопада 2023р. Фото: Анна Самара/Суспільне

Естафету забігу Ірпінь передав іншим містам України та представникам української діаспори у США (Чикаго).

Акція "16 днів активізму проти насильства" щорічно відзначається з 25 листопада до 10 грудня у понад 100 країнах світу з 1991 року. Її метою є активізація спільних зусиль задля безальтернативної протидії всім формам насилля. Україна долучилася до акції з 2001 року.

На початок