Питання зерна, яке походить з окупованих територій треба враховувати у санкціях проти РФ — Рінкевичс

Питання зерна, яке походить з окупованих територій треба враховувати у санкціях проти РФ — Рінкевичс

Рінкевичс
. Президент Латвії Едгарс Рінкевичс під час візиту до Києва 24 листопада. Фото: Офіс президента України

Питання зерна, яке походить з окупованих територій України, треба враховувати у механізмі запровадження санкцій проти РФ.

Про це на пресконференції у Києві сказав президент Латвії Едгарс Рінкевичс, передає кореспондентка Суспільного.

"Вже ухвалено 11 пакетів санкцій. Тепер є питання щодо їхньої реалізації. Харчові продукти, медичні продукти, вони не включені в санкційні пакети і щодо цього не було погодження країн-членів ЄС під час обговорення санкційного пакета. Але я думаю, що питання зерна чи інших продуктів, які походять з окупованих територій, які були викрадені Росією, все одно треба врахувати у санкційному механізмі. Деякі аспекти вже враховано", — сказав він.

Своєю чергою, прем'єр-міністерка Литви Інгріда Шимоніте зазначила, що Росія не повинна отримувати переваги від того, що вона викрала, тому ЄС має посилити механізми контролю.

"Мова йде про санкції на продукти подвійного призначення, тобто продукти, які мають виходити на певні ринки, а тоді опиняються на російських, внаслідок обходу санкцій. Саме тому нам треба закривати будь-які прогалини, запроваджувати інші рішення щодо імпорту, експорту з ЄС, для того, щоб припинити це. Зокрема йдеться про країни, що мають кордон з Росією, адже багато торгівлі відбувається саме на цій ділянці", — сказала Шимоніте.

15 листопада голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель разом з Єврокомісією представили пропозиції щодо 12 пакета санкцій проти Росії, який зокрема передбачає нові заборони на імпорт та експорт, а також заходи, спрямовані на посилення верхньої межі ціни на нафту та протидію обходу санкцій Європейського союзу.

Президент Володимир Зеленський підкреслив, що Україна очікує на запровадження нового санкційного пакета проти Росії, який завадить Москві обходити наявні обмеження, зокрема через європейські компанії та територію держав-сусідів РФ.

На початок