У ЄС представили пропозиції щодо 12 пакета санкцій проти Росії

У ЄС представили пропозиції щодо 12 пакета санкцій проти Росії

У ЄС представили пропозиції щодо 12 пакета санкцій проти Росії
. Фото: НАЗК

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель разом з Єврокомісією представили пропозиції щодо 12 пакету санкцій проти Росії.

Про це повідомили у Європейській службі зовнішніх справ.

Документ передбачає запровадження обмежень стосовно понад 120 фізичних та юридичних осіб за їхню роль у підриві суверенітету та територіальної цілісності України.

Мовиться про представників військового, оборонного та ІТ-секторів РФ, а також "інших важливих економічних операторів".

Запропоновані заходи спрямовані на тих, хто організував нещодавні незаконні так звані "вибори" на тимчасово окупованих Росією територіях, відповідальних за примусове "перевиховання" українських дітей, а також осіб, які поширюють дезінформацію та пропаганду на підтримку війни РФ.

Окрім цього, Єврокомісія пропонує запровадити нові заборони на імпорт та експорт, а також заходи, спрямовані на посилення верхньої межі ціни на нафту та протидію обходу санкцій Європейського союзу.

Раніше президент Володимир Зеленський підкреслив, що Україна очікує на запровадження нового санкційного пакета проти Росії, який завадить Москві обходити наявні обмеження, зокрема через європейські компанії та територію держав-сусідів РФ.

Що відомо про санкції ЄС проти Росії

У лютому 2023 року країни ЄС ухвалили 10 пакет санкцій проти Росії. Обмеження запровадили проти 121 російської фізичної та юридичної особи, зокрема трьох банків, Міноборони та Служби зовнішньої розвідки РФ.

21 червня Єврокомісія погодила 11 пакет санкцій проти Росії, який включає заходи, спрямовані на протидію обходу обмежень.

На початок