У селі Тисів на Франківщині учні висадили понад 100 декоративних дерев та рослин біля місцевого ліцею

У селі Тисів на Франківщині учні висадили понад 100 декоративних дерев та рослин біля місцевого ліцею

Тисів, біля місцевого ліцею висадили понад 100 декоративних дерев та рослин
У селі Тисів учні висадили понад 100 декоративних дерев та рослин біля місцевого ліцею, 24 листопада. Фото: Христина Дубницька

У селі Тисів, що на Івано-Франківщині, відбувся день озеленення. Учні місцевого ліцею висадили понад 100 декоративних дерев та рослин біля навчального закладу. Акцію організували дев'ятикласниці Софія Андріїв, Оксана Прокопів та Настя Павлишин за підтримки програми UPSHIFT, яку втілює громадська організація "Між іншим" за підтримки ЮНІСЕФ та уряду Норвегії.

Про це Суспільному повідомила менторка програми Христина Дубницька.

"Команда прийшла на програму з проблемою, а вийшла з ідеєю проєкту. Ми мали зустрічі протягом двох місяців, щоб дійти до такого результату. Мене потішило те, що вони активно налаштовані, склали докладний план дій та відповідальності", — каже менторка команди Христина Дубницька.

Софія Андріїв, Оксана Прокопів та Настя Павлишин
Дев'ятикласниці ліцею у Тисові Софія Андріїв, Оксана Прокопів та Настя Павлишин. Фото: Христина Дубницька

Команда ліцеїсток була однією з десяти в області, яку обрали для участі у програмі UPSHIFT.

"Проблема озеленення на території села Тисів пов'язана з вирубкою лісів. Наше село назване на честь тиса, який тут колись ріс у великій кількості. Але зараз дерев немає, тому що їх повирубували. Вони були дуже цінними. Ми хочемо, щоб однолітки долучалися до нашого проєкту для того, аби ми показували приклад іншим поколінням, що це потрібно робити, та щоб надалі вони продовжували доглядати за деревами", — діляться учасниці команди.

З озелененням території школяркам допомагав ландшафтний дизайнер зі Стрия. Він провів для учасників акції майстер-клас з висаджування та догляду за рослинами.

"Мені все дуже сподобалося, а особливо вигляд нашого подвір'я опісля заходу. Також мені було дуже приємно, що ліцеїсти долучилися до заходу та підтримали нас з нашою ідеєю", — каже Оксана Прокопів.

Учасники акції підписують таблички своїм іменем поруч із деревом
Учасники акції могли підписати табличку своїм іменем поруч із деревом. Фото: Христина Дубницька

Учасники акції могли підписати табличку своїм іменем поруч із деревом, щоб у майбутньому доглядати за ним.

"Було приємно втілювати наші ідеї в реальність, садити саджанці, підписувати таблички та спостерігати, як це роблять інші", — говорить Анастасія Павлишин.

Учні висадили дерева біля ліцею
Фото: Христина Дубницька

"Найбільше сподобалося, коли пішов процес, почали садити, підписувати таблички. На початку нам здавалося, що все вийшло з-під контролю, бо було багато дітей, усі садили, ми за ними не встигали. Проте ми впоралися. Результат вражає. Подвір'я стало дуже і дуже красиве", — розповідає Софія Андріїв.

UPSHIFT — це програма Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), яку реалізують у понад 40 країнах. У межах програми молодь мала можливість пройти тренінг, отримати менторську підтримку та ресурси, щоб втілити соціально важливі проєкти.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок