На Буковині релігійна громада ПЦУ увійшла до храму, де раніше служила громада УПЦ МП. Що відомо

На Буковині релігійна громада ПЦУ увійшла до храму, де раніше служила громада УПЦ МП. Що відомо

На Буковині релігійна громада ПЦУ увійшла до храму, де раніше служила громада УПЦ МП. Що відомо
На фото храм у селі Бережонка. Фото Лілії Попадюк

У селі Бережонка Банилівської громади парафіяни ПЦУ увійшли до храму, де досі правила службу УПЦ МП. Там провели першу службу українською мовою. Релігійна громада мала дозвільні документи на користування храмом, адже є зареєстрованою та має свій статут.

Про це у коментарі Суспільному повідомив голова Банилівської громади Василь Соломко.

За його словами, релігійна громада ПЦУ прийшла до храму, адже має усі дозвільні документи, зареєстровані у відділі культури обласної військової адміністрації. На його думку, статут громади УПЦ МП втратив свою чинність.

"Ми маємо документ, який доводить, що громада вирішила, проголосувала перейти до Православної церкви України. Коли ми зайшли до храму, там були священники релігійної громади УПЦ МП й були люди. Ніхто ні в кого нічого не забирає, ми маємо разом молитись за наших воїнів" — розповів Соломко.

До переходу в селі Бережонка храму ПЦУ не було, тому парафіяни їздили на службу в ближнє село Коритне.

На Facebook-сторінці Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ події в храмі назвали "захопленням прихильниками "болгарки і молотка"".

Під час подій на місці чергувала поліція, втім сутичок між релігійними громадами не було, повідомила Суспільному речниця нацполіції області Кароліна Маришева. Також до поліції не надходили звернення від жителів громади щодо протиправних дій.

Що відомо про голосування громади

  • У Чернівецькій області громада села Бережонка Банилівської громади за перехід з УПЦ МП до Православної церкви України голосувала двічі: у 2019 та 2023 роках. 29 жовтня на збори прийшли 144 жителі цього села. Голосів "за" нарахували 143, повідомив представник ініціативної групи Іван Олексійчук.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок