"Він не доїхав до лікарні": історія життя та дня смерті піротехніка з Одеської області, який підірвався на міні

"Він не доїхав до лікарні": історія життя та дня смерті піротехніка з Одеської області, який підірвався на міні

Піротехнік Святослав Додон загинув рік тому на Миколаївщині, підірвався на протитанковій міні ТМ-62. Його посмертно нагородили орденом за мужність третього ступеню. Більше про життя Святослава та про день, коли той загинув, дізнавалась кореспондентка Суспільного.

Загиблий піротехнік Святослав Додон з родиною
Загиблий піротехнік Святослав Додон з родиною. Фото: з родинного архіву Додонів

Святослав Додон протягом семи років ніс службу в головному управлінні ДСНС Одещини. Йому було 29, у чоловіка залишилася дружина та 3-річна донька Марина.

"Я пояснюю, коли вона питає, де батько, кажу, що татко на хмарці сидить, ото дивиться, як себе поводиш, чи слухаєш ти маму, бабусю. Вона відповідає: "Я теж хочу туди, хочу полетіти на хмарку". Я кажу, що нам ще не час, батько нас туди не пустить, ми повинні ще жити, насолоджуватися життям, так, як він вмів", — розповіла Суспільному дружина Святослава Емілія Додон.

Святослав та Емілія Додони
Святослав та Емілія Додони. Фото: з родинного архіву Додонів

Зі своєю дружиною Святослав познайомився на службі. Вона – фельдшерка-рятувальниця. Разом були п’ять років, з них три – у шлюбі. Емілія розповіла, що досі не може повірити у загибель коханого.

Піротехнік Святослав Додон, який загинув під час розмінування Миколаївщини
Піротехнік Святослав Додон, який загинув під час розмінування Миколаївщини. Фото: ГУ ДСНС в Одеській області

Загинув Святослав у відрядженні під час знешкодження мінних полів у Снігурівці. Разом з ним у машині, коли вони наїхали на протитанкову міну, був його колега Сергій Волков.

"Він сидів на місці водія, я на місці старшого збоку. Його стороною наїхали на ТМ-62протитанкова міна, відбувся вибух, у подальшому його не стало. ... Це раптово, мить і все. Він ще був живий, на швидкій його везли до лікарні, на жаль, не довезли", — розповів Сергій Волков.

Піротехнік Святослав Додон, який загинув під час розмінування Миколаївщині, з колегами-рятувальниками
Піротехнік Святослав Додон, який загинув під час розмінування Миколаївщині, з колегами-рятувальниками. Фото: ГУ ДСНС в Одеській області

Попереду в іншій машині їхав старший водолаз-сапер Артем Подьячев. Він розповів, що дорога була перевіреною:

"Ми були вже впевнені, що ця дорога безпечна, тому що ми не раз вже по ній проїжджали. В один момент почули вибух і у дзеркало побачили, що пішов чорний дим. Ніхто не хотів в це вірити, хоча всі розуміли, що сталося. Відразу після вибуху ми підбігли, почали діставати Святослава".

Піротехнік Святослав Додон, який загинув під час розмінування Миколаївщині, з колегами-рятувальниками
Піротехнік Святослав Додон, який загинув під час розмінування Миколаївщині, з колегами-рятувальниками. Фото: ГУ ДСНС в Одеській області

Артем додав, що до лікарні Святослав не доїхав, помер у кареті швидкої допомоги:

"Ми залишилися на місці, але ми думали, що він живий і що він дихає, буде все гаразд з ним, тому що таких травм в нього не було, він був цілий. Але, як з'ясувалося потім, буквально через хвилини 5-10 нам подзвонили й сказали, що він не доїхав до лікарні".

Дружина Святослава Емілія отримала нагороду, якою піротехніка нагородили посмертно
Дружина Святослава Емілія отримала нагороду, якою піротехніка нагородили посмертно. Фото: з родинного архіву Додонів

Посмертно Святослава нагородили орденом III ступеня "За мужність" Також на честь нього назвали вулицю у його рідному селі Нерушай. А на будинку, де він колись жив і де нині живуть його батьки, встановили гранітну меморіальну дошку.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок