На Хмельниччині відстрілюватимуть диких лисиць

На Хмельниччині відстрілюватимуть диких лисиць

З 20 листопада до 31 грудня на Хмельниччині проводитиметься відстріл диких лисиць. Всього мають здобути 658 лисів. Це кінцевий етап протиепізоотичних заходів проти сказу цього року.

Про це Українському радіо Хмельницький розповів заступник начальника Південно-Західного управління лісового та мисливського господарства Віталій Красов.

За його словами, чисельність диких лисиць у Хмельницькій області зросла в рази від початку повномасштабного вторгнення. Рішення про відстріл певної кількості лисиць прийнято 14 листопада на засіданні Державної надзвичайної комісії при Хмельницькій ОВА.

"Профілактика сказу у диких тварин наразі є надзвичайно важливою. Основним джерелом цієї інфекції є лиси і їх чисельність. Зросла чисельність лисиць в області через заборону полювання. Згідно із ветеринарно-санітарними вимогами чисельність лиса для нормальної епізоотичної ситуації має бути в межах 0,5-1 голів на 1000 га. За підрахунками на початок 2023 року в області було 3,5 голів на 1000 га. Тобто чисельність більше як у 3 рази перевищує нормативи. Враховуючи приплід протягом цього року, цей показник може вирости до 5 голів на 1000 га", — розповів Віталій Красов.

Як розповів чоловік, здобуті тварини будуть дослідженні на предмет утворення у них антитіл проти сказу. Відстріл лисиць проводитиметься силами єгерської охорони користувачів мисливських угідь.

Вакцинація диких хижих м’ясоїдних тварин проти сказу — в основному лисиць, проводилася цього року на території Хмельницької області з 18 вересня по 3 жовтня.

"Вакцинація здійснювалась пероральним шляхом, тобто через їстівні приманки, в яких була вакцина. Наступним етапом стали дослідження шляхом підрахунку по місцях їх розкладки. Так визначали, скільки приманок тварини з’їли. Зараз розпочався кінцевий етап — дослідження тварин на предмет утворення в їхній крові антитіл", — говорить чоловік.

Авторка: Алла Коломея.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок