Рятівний холод: у черкаському кардіоцентрі оперують на серці без скальпеля

Рятівний холод: у черкаському кардіоцентрі оперують на серці без скальпеля

У черкаському кардіоцентрі розпочали лікувати аритмії заморожуванням ділянки серця до -40 градусів. Ця технологія має назву кріоабляція.

Черкаські медики вже провели дві операції такі операції, і обидві — успішні, розповів Суспільному завідувач відділення серцево-судинної хірургії Олег Журба.

Операція відбувається без скальпеля, пояснив завідувач відділення серцево-судинної хірургії Олег Журба. Технологія передбачає введення через стегнову артерію спеціального балона в порожнину серця. Там знаходять проблемну ділянку і заморожують її.

Рятівний холод: у черкаському кардіоцентрі почали робити нові операції на серці
Суспільне Черкаси / Завідувач відділення серцево-судинної хірургії Олег Журба розповідає про метод кріоабляції

"Найчастіше метод кріоабляції використовується на лікування миготливої аритмії Миготлива аритмія — це коли передсердя починає в своєму ритмі скорочуватися, а шлуночок — у своєму. Немає синхрону. Це викликає серцеву недостатність і може бути ризик інсульту", — пояснив медик.

Проводити такі операції в Черкасах стало можливим завдяки новому обладнанню — кріоконсолю, розповіла головна лікарка кардіоцентру Світлана Журба. За її словами, таких апаратів в Україні не більше десятка. Коштує він майже три мільйони гривень, тому гроші на нього спрямували з обласного бюджету. Натомість кардіоцентр узяв витрати за перші операції на себе:

"Дуже дорогі розхідні матеріали для виконання цієї складної процедури. Для одного пацієнта вони наразі коштують понад 250 тисяч гривень".

Рятівний холод: у черкаському кардіоцентрі почали робити нові операції на серці
Суспільне Черкаси / Операція на серці методом кріоабляції у черкаській лікарні

Тому спільно із кардіоцентрами України виступили з ініціативою внести закупівлю розхідників для кріоабляції до державної програми, додала Світлана Журба:

"Щоб як при інфаркті міокарда людей забезпечують кардіостимуляторами, точно так же хворі повинні мати змогу забезпечуватись за державний кошт розхідними матеріалами для проведення цього складного, але такого необхідного оперативного втручання".

Світлана Алюшина з Чигирина має проблеми із серцем. Не один рік разом із лікарями намагалися підібрати дієвий протокол лікування. Та все марно.

Вже й не згадає, коли була вдома:

"Останні чотири роки мені дуже було погано, особливо останній рік. Я практично постійно знаходилась у лікарнях".

Рятівний холод: у черкаському кардіоцентрі почали робити нові операції на серці
Суспільне Черкаси / Пацієнтка черкаської лікарні після операції методом кріоабляції

Завідувач лабораторії електрофізіології серця Костянтин Саражин — лікар пані Світлани. Він і провів їй унікальну для області операцію — кріоабляцію.

"Під час відновлення правильного ритму серце зупинялося на певний час. Основною скаргою були запаморочення аж до втрати свідомості. Це для неї був майже останній шанс для того, щоб виправити ситуацію. Ми були з гарною підтримкою: допомагав один із найкращих аритмологів України з київської клініки", — розповів він.

Рятівний холод: у черкаському кардіоцентрі почали робити нові операції на серці
Суспільне Черкаси / Пацієнтка черкаської лікарні після операції методом кріоабляції спілкується з лікарем

Для Світлани Алюшиної операція була безоплатною. Тривала близько години, а вже наступного ранку вона була на ногах:

"Я навіть не сподівалася. Для мене це чудо. По кардіограмі процедури пройшли успішно, з аналізами все добре. Так що потихеньку готуємось на виписку".

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок