Черкаські медики кардіоцентру показали, як нині застосовують сучасне обладнання для лікування серцево-судинних хвороб.
За словами завідувача відділення серцево-судинної хірургії Олега Журби, протягом 2022 року в кардіоцентрі запровадили понад 30 нових методик обстеження та лікування пацієнтів. На 2023 рік заплановане впровадження ще понад 30 сучасностей.
Серед нових методів — застосування на практиці консолі для кріоабляції — метода лікування захворювання серця — миготливої аритмії.
"Кріоабляція є найсучаснішою та високоефективною методикою лікування пароксизмальної форми фібриляції передсердь, що відображено в рекомендаціях Європейської асоціації кардіологів", — пояснив Олег Журба.
Нове обладнання, придбане цьогоріч за кошти обласного бюджету розташували у чотирьох відділеннях. Операційна, в якій роблять операції на відкритому серці, працює цілодобово. Зі слів Олега Журби, вона достатньо сучасна, утім кожне відділення потребує раз на два-три роки оновлення, оскільки прогрес не стоїть на місці:
"Щоб була висока якість життя, потрібно поєднувати хірургію з терапією. Ми хочемо і продовжувати пацієнтам життя і водночас зробити так, щоб вони потім могли повноцінно жити і працювати ", — додав Олег Журба.
Також показали ангіографічну операційну.
"Майже кожен хворий, який лікується у нас в стаціонарі, проходить через ангіографічну операційну", — сказав Олег Журба.
Загалом, з його слів, протягом року у кардіоцентрі роблять близько двох тисяч ангіографій.
Завідувачка інфарктного відділення Ольга Прощак продемонструвала роботу новенького апарату для проведення УЗД серця:
"Лікарня має апарат для УЗД серця, на який теж виділили кошти з обласного бюджету. Його придбали торік (у 2022 році - ред.) Прилад мобільний, з ним медики можуть піти в будь-яке відділення", — прокоментувала Ольга Прощак.
"Для нас важливо бачити об’єктивну ситуацію на власні очі і розуміти пріоритети. Також я вдячний медикам, які сумлінно працюють у нелегкий час, впроваджують нові технології і показують одні з кращих результатів в Україні. Адже, яке б сучасне не було обладнання, а без кваліфікованих медиків, воно не врятує", — зауважив голова обласної ради Анатолій Підгорний.
Із початку року на оновлення медзакладу із обласного бюджету спрямували близько 14,5 мільйонів, а на останній сесії облради — ще 18.
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України