У Полтаві попрощалися зі старшим стрільцем Олександром Товканем

У Полтаві попрощалися зі старшим стрільцем Олександром Товканем

24 листопада у Свято-Успенському соборі ПЦУ в Полтаві відспівали старшого стрільця Олександра Товканя. На війні з Росією солдат отримав осколкові поранення від вибухів, від яких загинув. Це сталося у Донецькій області.

Про це Суспільному повідомив голова Опішнянської громади Микола Різник.

У Полтаві прощаються із солдатом Олександром Товканем
Портрет Олександра Товканя. Фото: Суспільне Полтава

До Свято-Успенського собору ПЦУ в Полтаві заносять домовину з тілом Олександра Товканя. Його зустрічають на колінах. Воїн загинув на російсько-українській війні.

"Це була світла, життєрадісна (людина ― ред.), яка хотіла жити, створювати сім’ю, виховувати дітей. Але не сталося. Навіть у голові не вкладається, що ми прийшли прощатися з цією людиною", — каже знайома загиблого Олександра Товканя Олена Погребняк.

Прощання з полеглим Олександром Товканем
Рідні біля труни з тілом Олександра Товканя. Фото: Суспільне Полтава

32-річний солдат народився у селі Батьки Опішнянської громади. До початку повномасштабного вторгнення Росії проживав у Полтаві.

"Він був моїм однокласником, провчилися дев’ять років. Дружили, можна сказати, навіть на одній вулиці виросли. Дуже чуйна людина була, завжди йшла на контакт. Завжди можна було поспілкуватися, пожартувати. Дуже позитивний, вірний друг. Завжди міг допомогти, до нього завжди можна було звернутися", — розповідає друг загиблого Олександра Товканя Ігор Рева.

У Полтаві попрощалися зі старшим стрільцем Олександром Товканем
Олександром Товкань у ЗСУ служив з 2023-го року. Суспільне Полтава

У війську Олександр Товкань був із 19 вересня 2023-го. Служив старшим стрільцем 80-ї окремої десантно-штурмової бригади. Загинув від осколкових поранень, які отримав внаслідок вибухів. Сталося це 12 листопада поблизу села Кліщіївка на Донеччині, розповів Суспільному голова Опішнянської громади Микола Різник.

"Він пішов добровільно. Наскільки мені відомо, він навіть не служив в армії і пішов добровольцем. Його одразу відправили закордон на навчання і швидко відправили на гарячі точки і позиції", — говорить знайома загиблого Олександра Товканя Олена Погребняк.

У Полтаві попрощалися зі старшим стрільцем Олександром Товканем
Олександр Товкань був старшим стрільцем. Суспільне Полтава

"Останнє листування було днів десять тому. Казав, що їде захищати. Після того пропав зв’язок. Скидались на амуніцію наче ось недавно. Важко усвідомлювати, що кілька днів тому листувалися, спілкувалися ― і людини немає", — каже друг загиблого Олександра Товканя Ігор Рева.

У бійця залишилися батьки та сестра. Поховали загиблого у селі Батьки, де він народився.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок