НАТО придбає шість нових літаків-розвідників, щоб відстежувати загрози з боку РФ

НАТО придбає шість нових літаків-розвідників, щоб відстежувати загрози з боку РФ

Літак-розвідник НАТО системи AWACS
Літак-розвідник НАТО системи AWACS. Фото: NATO

НАТО придбає шість літаків-розвідників Boeing E-7A Wedgetail, щоб зміцнити можливості Альянсу відстежувати загрози з боку Росії.

Про це повідомив генсек НАТО Єнс Столтенберг.

"Літаки спостереження та управління мають вирішальне значення для колективної оборони НАТО, і я вітаю зобов'язання країн Альянсу інвестувати у висококласні можливості. Об’єднуючи ресурси, члени Альянсу можуть спільно купувати й управляти основними активами, придбання яких було б занадто дорогим для окремих країн", — сказав він.

За словами Столтенберга, ці інвестиції в найсучасніші технології демонструють силу трансатлантичної оборонної співпраці, "оскільки ми продовжуємо адаптуватися до більш нестабільного світу".

Нові літаки мають замінити старіший парк літаків дальнього радіолокаційного стеження AWACS.

Виробництво шести нових літаків Boeing E-7A Wedgetail має розпочатися найближчими роками, і очікується, що перший літак буде готовий до експлуатації до 2031 року. Зазначається, що це спільне придбання стало однією з "найбільших закупівель засобів Альянсу в історії", однак вартість літаків не зазначена.

E-7 Wedgetail — це вдосконалений літак раннього попередження та управління, який забезпечує ситуаційну обізнаність та функції командування та контролю. Оснащений потужним радаром, E-7 Wedgetail може виявляти ворожі літаки, ракети та кораблі на великих відстанях і може направляти винищувачі НАТО на їхні цілі. США, Велика Британія та Туреччина також або літають на Wedgetail, або планують його використовувати. Він базується на воєнізованій версії лайнера 737.

Очікується, що головною базою для E-7 буде авіабаза Гайленкірхен у Німеччині.

На початок