На Успенській площі у Дніпрі знесли історичну будівлю

На Успенській площі у Дніпрі знесли історичну будівлю

У Дніпрі на Успенській площі знесли сторічну будівлю. Раніше у ній був дитячий садочок, а згодом — офісне приміщення, розповіла Суспільному начальниця управління з питань охорони культурної спадщини Надія Лиштва. Втім зараз від споруди залишилася лише частина фасаду, а саму територію огородили двометровим парканом.

Надія Лиштва розповідає, ця будівля разом з прилеглою територією не належить місцевій владі. Декілька років тому її викупили у приватну власність. Й зараз контролювати роботи на місцевому рівні неможливо.

"Власник не поставив нас до відома навіщо він це робить. Відповідно до закону про охорону культурної спадщини в межах історичного ареалу зупинити роботи, навіть якщо виявиться що вони незаконні, може лише Міністерство культури, місцеве самоврядування не має на це повноважень", – зазначила вона.

Від управління з питань охорони культурної спадщини Дніпра зафіксували факт руйнування будівлі. Надія Лиштва каже, інформацію передали в Міністерство культури. Якщо будівництво визнають незаконним — місцева влада може накласти штраф.

На Успенській площі у Дніпрі знесли історичну будівлю
Який вигляд мала будівля на Успенській площі у 2015 році. ФОТО: Google street view, квітень 2015

Суспільне відправило запит до Міністерства культури — відповідь оприлюднимо.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок