Німецький виробник будматеріалів Knauf потрапив до переліку міжнародних спонсорів війни — НАЗК

Німецький виробник будматеріалів Knauf потрапив до переліку міжнародних спонсорів війни — НАЗК

Німецький виробник будматеріалів Knauf у переліку міжнародних спонсорів війни НАЗК
Відкриття першого заводу з переробки скловати компанії Knauf у Візе, 29 березня 2022 року. Фото: BENOIT DOPPAGNE/BELGA MAG/AFP через Getty Images

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло німецького виробника будматеріалів Knauf до переліку міжнародних спонсорів війни.

Про це повідомляється на сайті НАЗК.

“​​Лише за 2022 рік один з найбільших у світі виробників будматеріалів Knauf сплатив до бюджету держави-терориста РФ близько 117 млн дол. США. Крім того, німецька компанія активно сприяє мобілізації в Росії, відправляючи своїх співробітників на війну проти України. Це стало підставою для внесення Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) компанії Knauf до переліку міжнародних спонсорів війни”, — йдеться у повідомленні.

За даними НАЗК, загалом з 1993 року Knauf вклала в економіку Росії понад 1,65 млрд євро. Компанія представлена в Росії десятьма дочірніми підприємствами, двадцятьма заводами та майже тридцятьма ресурсними центрами. Кількість співробітників німецького виробника будматеріалів в РФ налічує 4 тисячі людей. Сьогодні Knauf — найбільший німецький інвестор у будівельній галузі Росії.

Knauf також має потужності з виробництва акустичних стельових плит та підвісних систем в Спеціальній економічній зоні “Алабуга” (Татарстан), на території якої організовано російське виробництво БПЛА Shahed-136.

Як наголосили у НАЗК, керівництво Knauf також тісно пов’язане з кремлівським режимом. Так, співвласник компанії Ніколаус Вільгельм Кнауф протягом 23 років (з лютого 1999-го по березень 2022 року) мав статус Почесного консула Російської Федерації, з представництвом, наділеним повноваженнями Почесного консульства, у Нюрнберзі.

Зазначається, що після повномасштабного вторгнення Росії в Україну компанія офіційно дала зрозуміти, що не бачить причин залишати ринок агресора: “Ми залишаємося в Росії доти, доки політична та комерційна ситуація дозволить нам це робити. Ми однозначно несемо відповідальність за понад  4 тисячі співробітників та їхніх сімей, а також за клієнтів та постачальників, з багатьма з яких у нас були відмінні та давні стосунки протягом багатьох років”.

У жовтні 2022 року німецькі ЗМІ акцентували увагу на тому, що компанія Knauf підтримує мобілізацію своїх співробітників до лав збройних сил РФ. Йшлося про те, що російські керівники заводу Knauf у підмосковному Красногорську погоджували з владою списки тих, хто дуже потрібен на виробництві, а кого можна відправити на війну. Частину тих, хто одержав повістку, начебто навіть вивозили до військкоматів у фірмовому мікроавтобусі компанії.

Крім того, у лютому 2023 року Knauf взяла участь у виставковому заході YugBuild (Краснодарський край, Росія) та представила інноваційні будматеріали російського виробництва. Наприкінці листопада 2023 року компанія організувала виставковий захід “KNAUF BUILD FEST 2023” під гаслом “Найбільший фестиваль технологій та рішень КНАУФ для будівництва та оздоблення. Шість зон зростання для справжніх професіоналів”.

“Отже, фахівці з Knauf продовжують будувати міста країні-агресору. Це особливо цинічно контрастує з тисячами зруйновpаних житлових будинків в Україні армією агресора, що фінансується в тому числі за рахунок податків Knauf”, — наголосили у НАЗК.

Раніше НАЗК включило данського виробника будматеріалів Rockwool до переліку міжнародних спонсорів війни. Компанія лишилась на ринку РФ, а її продукція через посередників продається російським держпідприємствам, зокрема, на замовлення Міністерства оборони Росії.

На початок