НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни італійську групу компаній Camozzi

НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни італійську групу компаній Camozzi

НАЗК
НАЗК. Фото: УНІАН

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло до переліку міжнародних спонсорів війни італійську групу компаній Camozzi. Зазначається, що компанія продовжує вести бізнес у РФ, співпрацює з російським військово-промисловим комплексом (ВПК), а її завод продовжує працювати на території тимчасово окупованого Криму.

Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

"Camozzi Group  – міжнародний італійський концерн з виробництва пневмоапаратури та пневмообладнання, пневмосистем і пневмоавтоматики. Компанія є одним зі світових лідерів у цій галузі. Вона представлена у 78 країнах світу, зокрема і в Росії. Заводи Camozzi не припинили свою діяльність після того, як РФ розпочала повномасштабне вторгнення в Україну", — поінформували у НАЗК.

Пневматичне обладнання є важливою складовою багатьох галузей промисловості, оскільки воно допомагає в автоматизації робочих процесів. Клієнтами Camozzi у РФ є саме заводи ВПК, продукція яких активно використовується у війні проти України:

  • ВАТ "Ижорские заводы";
  • ВАТ "Коломенський завод";
  • ВАТ "Силовые машины";
  • ВАТ  "НПК "Уралвагонзавод";
  • холдинг "ПетрозаводскМаш".

"Крім того, італійська Camozzi Group з початку повномасштабної війни співпрацює з підсанкційним AT "Тихвинский вагоностроительный завод" та АТ "Челябинский цинковый завод", який контролюється підсанкційними російськими олігархами Іскандером Махмудовим та Андрієм Бокаревим", — додали у Нацагентстві.

Також відомо, що попри російську окупацію, досі працює "Механосборочный завод Камоцци Пневматика" в м. Сімферополь (АРК Крим).

"Так, на вебсайті російської компанії "ВПК Конкордия" зазначено: "Компанія ВПК – офіційний дилер Camozzi. Наше представництво Camozzi Сімферополь – це місце, де ви можете купити обладнання Камоцці за найкращою ціною в Сімферополі". Сама компанія Camozzi  на своєму офіційному сайті ніде не зазначає про свою роботу в Криму, ймовірно, побоюючись міжнародного осуду", — зазначили у НАЗК.

У Росії Camozzi працює через ТОВ "Камоцци Пневматика", має 32 відділення, 500 співробітників та 80 тисяч підприємств-клієнтів. Крім сплати податків до держбюджету РФ, компанія надає робочі місця росіянам, підтримуючи таким чином російську економіку та рівень зайнятості населення.

В Україні Camozzi Group теж представлена. Зокрема, в переліку засновників юридичної компанії Camozzi в Україні залишається  громадянин РФ Алексей Кістиченко, який наразі очолює російське представництво Camozzi.

17 жовтня НАЗК внесло до переліку кандидатів на санкції шість російських компаній, які виробляють та постачають обладнання для виробництва та обробки алмазів.

На початок