На Чернігівщині просять поновити роботу відділення поліції, яке скоротили пів року тому

На Чернігівщині просять поновити роботу відділення поліції, яке скоротили пів року тому

Роботу відділення поліції просять поновити у Сосницькій громаді на Чернігівщині — про це розповів голова громади Андрій Портний. Зараз в Сосниці, за його словами, поліція періодично чергує патрульною машиною. В громаді понад чотири десятки населених пунктів, і одного патрульного авто разом з дільничними не вистачає, каже голова громади.

Зараз це приміщення без поліцейських. Відділення поліції в Сосниці скоротили пів року тому. Будівлю фонд держмайна передав іншій організації. Працівників перевели до сусідньої Мени.

"Є патрульні екіпажі: або постійно, або періодично заїжджають до нас в громаду, і таким чином обслуговують. Це один або два екіпажі патрульної поліції. Дільничні обслуговують, але я їх ще не бачив. Постійне їхнє місце роботи — Мена", — розповів Сосницький селищний голова Андрій Портний.
Сосницький селищний голова Андрій Портний
Сосницький селищний голова Андрій Портний. ФОТО: Суспільне Чернігів

Наразі в громаді проживає до 16 тисяч людей у 42 населених пунктах.

"Нема ніде нікого. А щоб викликати — не викличеш нікого. Ми за те, щоб була поліція обов'язково", — сказала місцева жителька Софія.

"То п'яні їздять, то наркомани, всяке може бути. То б'ються в селі, то також спробуй викликати ще", — розповіла місцева жителька Людмила.

За словами Портного, кількість звернень щодо реагування на виклики зросла.

"Тобто, якщо домашнє насильство або крадіжка, або якісь інші правопорушення чи злочини — час реагування суттєво збільшується. Якщо це в Сосниці, то це 5-10 хвилин, якщо це в Мені — це пів години мінімально".

Приблизно чотири десятки поліцейських, які тут працювали, і зараз живуть у Сосниці, на роботу їздять до Мени. Голова громади каже, вони просили не закривати відділення поліції.

Якщо відділення знову тут відкриють, то громада може допомогти знайти придатне приміщення, якщо старе повернути поліції вже не можна.

"У нас у громаді достатньо приміщень. Ми можемо надати поліцейським, щоб вони мали можливість мати постійне місце дислокації, саме в Сосницькій громаді", — додав Портний.

Суспільне звернулося за коментарем до Головного управління Нацполіції області. В пресслужбі нам відповіли, що питання з відкриттям підрозділу поліції у Сосниці наразі вивчається.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок