Президент України присвоїв 95 бригаді з Житомирщини почесне найменування

Президент України присвоїв 95 бригаді з Житомирщини почесне найменування

95 бригада з Житомира, війна
Житомирська 95-ка на позиціях на фронті. Жовтень 2023 року. Фото: Telegram Володимира Зеленського

Президент України Володимир Зеленський присвоїв житомирській 95 окремій десантно-штурмовій бригаді почесне найменування "Поліська". Відтепер повна назва бригади звучатиме так: 95 окрема десантно-штурмова Поліська бригада Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

Про це сказано в Указі Президента України №768/2023 за 20 листопада 2023 року.

"З метою відновлення історичних традицій національного війська, зважаючи на зразкове виконання покладених завдань під час захисту територіальної цілісності та незалежності України, постановляю присвоїти 95 окремій десантно-штурмовій бригаді Десантно-штурмових військ Збройних Сил України почесне найменування "Поліська" та надалі іменувати її — 95 окрема десантно-штурмова Поліська бригада Десантно-штурмових військ Збройних Сил України", — йдеться в Указі президента.

Раніше Суспільне повідомляло, що 21 листопада в Україні відзначили День десантно-штурмових військ Збройних сил України — це свято є професійним, в тому числі, і для житомирських десантників 95 бригади, які з 2014 року в боях обороняють кордони України та відвойовують окуповані Росією території.

Що відомо про житомирську 95 бригаду

95 окрема десантно-штурмова Поліська бригада — це військове з'єднання у складі Десантно-штурмових військ Збройних сил України. Була створена як 95-й навчальний центр, згодом переформована на бригаду. У 1990-х, 2000-х роках брала участь у міжнародних навчаннях, миротворчих місіях під егідою ООН.

Навесні 2014 року 95 бригаду в числі перших підняли для відбиття російської агресії. Підрозділи бригади брали участь у боях за Слов'янськ, по тому — на різних ділянках фронту на сході України. У липні-серпні 2014 року підрозділ бригади здійснив багатокілометровий рейд тилами супротивника. З 2016 року бригада була переформована на десантно-штурмову і отримала танковий підрозділ.

В червні 2022 року Суспільне повідомляло, що президент України Володимир Зеленський нагородив почесною відзнакою 95 окрему десантно-штурмову бригаду.

У квітні 2023 року житомирська 95 бригада стала першою з бригад, які отримали лист-подяку, власноруч написану президентом України. А в липні 2023 року командувач Східного угруповання військ Олександр Сирський вручив нагороди воїнам 95 бригади.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок