День Десантно-штурмових військ: житомирські десантники відзначають професійне свято

День Десантно-штурмових військ: житомирські десантники відзначають професійне свято

День Десантно-штурмових військ: житомирські десантники відзначають професійне свято
21 листопада житомирські десантники відзначають професійне свято. Фото: Telegram Володимира Зеленського

21 листопада в Україні відзначають День десантно-штурмових військ Збройних сил України — це свято є професійним, в тому числі, і для житомирських десантників 95 бригади, які з 2014 року в боях обороняють кордони України та відвойовують окуповані Росією території.

Десантників з Днем Десантно-штурмових військ на своїх сторінках у соцмережах привітав Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

"Українські десантники — завжди перші, і це не просто слова чи гасло. Це життєвий принцип. Український десант завжди на найскладніших відтинках фронту. Завжди там, де перемога. Схиляю голову у пошані і пам’яті за кожним десантником, який поклав життя за Україну, за нашу гідність і свободу у боротьбі з російськими окупантами! Пишаюся непереможними лицарями Архістратига Михаїла! Мужні і мудрі, шляхетні та відважні — це про еліту Збройних Сил України — український десант. Слава воїнам-десантникам! Слава Україні!", — написав Валерій Залужний.

95 окрема десантно-штурмова бригада – це військове з'єднання у складі Десантно-штурмових військ Збройних сил України. Була створена як 95-й навчальний центр, згодом переформована на бригаду. У 1990-х, 2000-х роках брала участь у міжнародних навчаннях, миротворчих місіях під егідою ООН.

Навесні 2014 року 95 бригаду в числі перших підняли для відбиття російської агресії. Підрозділи бригади брали участь у боях за Слов'янськ, по тому — на різних ділянках фронту на сході України. У липні-серпні 2014 року підрозділ бригади здійснив багатокілометровий рейд тилами супротивника. З 2016 року бригада була переформована на десантно-штурмову і отримала танковий підрозділ.

В червні 2022 року Суспільне повідомляло, що президент України Володимир Зеленський нагородив почесною відзнакою 95 окрему десантно-штурмову бригаду.

У квітні 2023 року житомирська 95 бригада стала першою з бригад, які отримали лист-подяку, власноруч написану президентом України. А в липні 2023 року командувач Східного угруповання військ Олександр Сирський вручив нагороди воїнам 95 бригади.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок