Умєров відповів про імовірні кадрові перестановки в Міноборони

Умєров відповів про імовірні кадрові перестановки в Міноборони

Умєров відповів про імовірні кадрові перестановки в Міноборони
Міністр оборони України Рустем Умєров. Фото: Rustem Umerov/Facebook

Міністр оборони України Рустем Умєров та міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус 21 листопада провели спільний брифінг. Умєров відповів на запитання про імовірні перестановки командирів.

Про це він сказав у коментарі кореспондентці Суспільного.

У Міноборони нещодавно заперечували звільнення командира Медичних сил ЗСУ Тетяни Остащенко, командувача Об'єднаних сил ЗСУ Сергія Наєва та командувача Оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Олександра Тарнавського.

Однак 19 листопада президент Володимир Зеленський замінив Остащенко. Новим командувачем став генерал-майор медичної служби Анатолій Казмірчук.

На запитання, чи можливе звільнення Наєва й Тарнавського, міністр Умєров запевнив, що всі зміни командувачів, якщо таке трапиться, Міністерство оборони прокомунікує.

"Є питання які були перехідними, ми в контакті з Генштабом, я спілкуюся з командувачами. Для мене викликом є стандарт НАТО, принципи, що потрібно військам. Ми хочемо прийти до НАТО, кожен підрозділ знає свої потреби", — каже посадовець.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус на цьому брифінгу оголосив про новий пакет допомоги для України на суму 1,3 мільярда євро.

Він також відповів на запитання брифінгу, що немає рішення, чи передадуть Україні німецькі ракети Taurus. Умєров своєю чергою додав, що триває робота над цим запитанням.

Що цьому передувало

У Генштабі ЗСУ 31 липня заявили, що розробили низку кроків та організаційних змін для розв’язання проблем у сфері тактичної медицини. Зокрема у військах мають намір приділити увагу удосконаленню системи внутрішнього контролю, покращенню системи забезпечення та закупівель, навчанню бойових медиків і врегулюванню нормативно-правової бази.

Народна депутатка партії "Голос", членкиня парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Соломія Бобровська розкритикувала діяльність Командування Медичних сил, і заявила, що у 2023 році Медичні сили не передавали у ЗСУ аптечки, їх захисники отримували через Міжнародну технічну допомогу. Також йшлося про те, що вони були неперевіреними, адже "досі немає стандартів вимог якості до української тактичної аптечки". Це обговорення стосувалося і кровоспинних турнікетів.

Командувачка медичних сил ЗСУ, генерал-майорка медичної служби Тетяна Остащенко тоді заявила, що інформація щодо відсутності закупівель аптечок не відповідає дійсності.

На початок