Рада у першому читанні підтримала збільшити штат НАБУ і додати повноважень для НАЗК

Рада у першому читанні підтримала збільшити штат НАБУ і додати повноважень для НАЗК

Верховна Рада ухвалила 2 законопроєкти про НАБУ і НАЗК у першому читанні
Верховна рада. Фото: Facebook/ВРУ

Верховна Рада України проголосувала за два законопроєкти: збільшення штату Національного антикорупційного бюро (НАБУ) на 300 людей та дозвіл Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) перевіряти майно держслужбовців, набуте до посади.

Про це повідомили народні депутати Олексій Гончаренко та Ярослав Железняк.

Це перше читання, після якого проєкти закону будуть ще допрацьовувати. Ці два проєкти — вимога Європейського Союзу в межах євроінтеграції.

Законопроєкт № 10203-1 щодо посилення інституційної спроможності НАБУ пропонує збільшити граничну чисельність штату бюро з 700 до 1000 працівників. Законопроєкт передбачає поетапне проведення конкурсу на вакансії — по 100 у 2024-2026 роках. За це проголосували 323 нардепи.

А проєкт № 10262 стосується приведення окремих положень у відповідність до висновків Європейської Комісії щодо України. Він передбачає, що НАЗК зможе перевіряти активи чиновників, які вже пройшли процес перевірки, та дає дозвіл агентству перевіряти майно, якого декларанти набули до призначення на посаду державної служби. "За" віддали голоси 287 депутатів.

На початок