Американський авіаносець Carl Vinson прибув до Південної Кореї

Американський авіаносець Carl Vinson прибув до Південної Кореї

Моряки ВМС США на авіаносці, 2022 р.
Моряки ВМС США на авіаносці, 2022 р., ілюстративне фото: АР /Aaron Favila

Американський авіаносець USS Carl Vinson прибув на військово-морську базу в південнокорейському місті Пусан. Це сталося на тлі заяви КНДР про запуск ракети-носія з супутником.

Про це пише Yonhap з посиланням на заяву ВМС Південної Кореї.

Зазначається, що ядерне судно увійшло на військово-морську базу в Пусані, за 320 кілометрів на південний схід від Сеула, демонструючи військову потужність США на тлі посилення напруженості навколо плану Північної Кореї запустити супутник до 1 грудня.

"Візит 1-ї авіаносної ударної групи США демонструє тверду позицію альянсу Південної Кореї та США в галузі спільної оборони та тверду рішучість реагувати на північнокорейські ядерні та ракетні загрози, що ростуть", — цитує агентство директора центру морських операцій флоту Республіки Корея Кім Чжі Хуна.

Прибуття авіаносця сталося в той момент, коли КНДР повідомила Японію про запуск військового супутника, що планується, в період з 22 листопада по 1 грудня. Раніше у вівторок міністерство океанів Південної Кореї випустило навігаційне попередження для суден у відповідь на запуск КНДР ракети-носія з супутником.

Північнокорейська сторона проінформувала Токіо про плани провести з 22 листопада по 1 грудня запуск ракети-носія із супутником у напрямку Жовтого моря та Південнокитайського моря. Це буде вже третя спроба КНДР. Пхеньян зробив дві невдалі спроби вивести на орбіту розвідувальний супутник у травні та серпні поточного року.

Тим часом авіаносець USS Carl Vinson стане третім американським авіаносцем, який цього року відвідав Південну Корею. У березні сюди прибув авіаносець USS Nimitz, а в жовтні — USS Ronald Reagan.

На початок