Демонтаж під'їзду на Ужвій, 82 у Харкові: "Найскладніший етап добігає кінця"

Демонтаж під'їзду на Ужвій, 82 у Харкові: "Найскладніший етап добігає кінця"

Перший етап демонтажу під'їзду будинку №82 на вулиці Наталії Ужвій добігає кінця.

Про це 20 листопада під час брифінгу сказав заступник директора міського департаменту ЖКГ Євген Пасенов, назвавши його "найскладнішим".

"Як на мене, найскладніший етап добігає кінця. Перший етап — найскладніший: демонтаж верхньої частини, а саме ліфтового приміщення. Були вагання — коли ми піднімемо верхню плиту, чи впаде ліфт, чи ні. Все сталося з хорошого боку: підняли плиту, все збереглося, тож поступово демонтуємо ті частини, які нависають", — сказав посадовець.

Демонтаж під'їзду на Ужвій, 82 у Харкові
У Харкові демонтують під'їзд Ужвій, 82, 20 листопада 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

"Також перший етап — найбільш довготривалий. Потрібно демонтувати ті частини, які нависають, щоб уникнути руйнувань, які можуть "затягнути" і під'їзд поряд. Якби поряд не було б під'їзду, то це йшлося б набагато швидше", — розказав Пасенов.

"Алгоритм: демонтуємо поверх за поверхом, перша частина — демонтаж покрівлі та ліфтового приміщення. Ми у контакті з людьми, які проживали тут. Коли починаємо демонтувати 16 поверх, якщо є цінності, що вижили за цей час, ми запрошуємо людей, вони дивляться, чи потрібно їм ці речі, чи ні", — розповів посадовець.

За словами Пасенова, роботи з демонтажу планують завершити до кінця грудня. Також розглядають варіант продовжити термін робіт до 15-17 січня, якщо в цьому буде необхідність.

"Ми не можемо передбачити геть все. Є така будівля, стан її не стабільний. Якщо буде потрібно, а ми не впораємося, то договір продовжимо. Ми повинні завершити роботи. Питання у збереженні людей, які працюють на об'єкті, друге питання — зберігання другого під'їзду, щоб ми могли його відновити, а люди могли заселитися, але це буде ясно після виконання робіт", — сказав Євген Пасенов.

Демонтаж на Ужвій, 82
У Харкові демонтують під'їзд Ужвій, 82, 20 листопада 2023 року. Фото: Дмитро Грбінник/Суспільне Харків

Пасенов зазначив, що на цьому етапі загроз для другого під'їзду через демонтаж першого, немає.

"На зараз загрози під'їзду нема.Інженери розрахунок зробили, що під'їзд зберігається. Якщо щось вкриється, то ми побачимо. Теоретично може й комета впасти, практично — все гаразд", — сказав заступник директора міського департаменту ЖКГ.

Бетон з будинку №82 на вулиці Ужвій відвезуть на Дергачівський полігон.

За словами головного інженера Юрія Каннунікова, плити, які знімають з поверхів, трощать на місці.

"Шість людей працюють на горі, двоє — внизу, двоє — підсобні робочі. Більше не потрібно. Це не та робота, на яку треба 3-5 кранів. Коли плиту спускають, поруч немає нікого бути: спустили плиту — беремось за наступну. І так поверх за поверхом. Ризику, що під'їзд "потягнеться" через роботи, немає. Вони будувались окремо. Ми не зможемо другий обстежити, поки не розберемо цей", — сказав Каннуніков.

Вже тиждень на демонтажі працює новий кранівник: колишньому дали повістку на будівництві, розказав головний інженер.

"Йому 45 років. Зараз у Дніпрі, проходить військове навчання. Це не єдина людина, яким вручили повістки, ще двом підсобним робочим. Це впливає на роботу, оскільки знайти кранівника — непросто", — розказав Юрій Каннуніков.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок